Верховна Рада прийняла за основу закон про концепцію державної інформаційної політики.

У першому читанні закон про концепцію державної інформаційної політики підтримали 315 народних депутатів з 427 зареєстрованих у залі засідань.

Згідно з концепцією, в Україні проходить стабільний розвиток і структуризація сегментів вітчизняного інформаційного ринку як системи економічних, організаційних і правових відносин щодо створення, продажу та купівлі інформаційних ресурсів, технологій, продукції та послуг.

Загальна кількість активних користувачів Інтернету в Україні, згідно з документом, складає близько 10 млн. осіб, і цей показник має тенденцію зростання.

Основною метою реалізації держінформполітики є створення політико-правових, економічних, організаційних і матеріально-технічних умов для формування сучасної моделі держінформполітики, підвищення ефективності використання всіх інформаційних ресурсів та управління елементами інформаційно-комунікаційної інфраструктури, державної підтримки виробництва і розповсюдження вітчизняної інформаційної продукції.

Серед пріоритетних завдань держінформполітики: забезпечення розвитку вітчизняної інформаційної сфери; неухильне забезпечення конституційного права кожного на отримання, використання, поширення та зберігання інформації, вільне вираження своїх поглядів, у тому числі і в ЗМІ, забезпечення захисту на належному рівні прав власності на інформацію, авторських і суміжних прав; гарантування дотримання права людини на захист від інформаційної продукції, яка негативно впливає на її фізичний, психічний, інтелектуальний та моральний розвиток.

Реалізація такої політики здійснюватиметься в тому числі за рахунок забезпечення розвитку національного інформаційного агентства «Укрінформ», створення та забезпечення функціонування української редакції телеканалу Euronews.

Ініціатор законопроекту - Кабінет Міністрів.

Проект зареєстрований у Раді від 13 жовтня 2010 року.

Нагадаємо, при Раді національної безпеки і оборони існує міжвідомча комісія з інформаційної політики та інформаційної безпеки, яка є консультативно-дорадчим органом і основним завданням якої є аналіз стану і можливих загроз національній безпеці в інформаційній сфері.

Як повідомляв ForUm, у жовтні 2010 року Кабінет міністрів України виділив 85 млн. 572,4 тис. грн. на створення україномовної версії міжнародного телеканалу Euronews.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна», «Українські новини»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

699