Україна впровадила до 31 грудня 2010 року квоти на експорт 2,7 млн. тонн зерна, відповідну постанову Кабінету міністрів від 4 жовтня №938 опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» у вівторок.

«Ця постанова набуває чинності з дня публікації», - мовиться в документі.

Згідно їй, експортна квота на пшеницю складає 0,5 млн. тонн, ячмінь - 0,2 млн. тонн, кукурудзу - 2 млн. тонн.

Постанова також впроваджує фактично заборонну квоту в об'ємі 1 тис. тонн на експорт жита і гречки.

Затверджений цією ж постановою порядок розподілу квот припускає, що ліцензії на експорт зерна видаватимуться згідно рекомендаціям спеціально створеної Міністерством економіки комісії, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Розподіл квот здійснюється на підставі поданої охочим експортувати зерно заявки впродовж 15 календарних днів після публікації на офіційному сайті Мінекономіки інформації про початок реєстрації заявок. Разом із заявкою претендент на квоту повинен надати висновок Міністерства аграрної політики про наявність у нього планованого для експорту зерна і здатності його експортувати.

За оцінками експертів, Україна в поточному маркетинговому році може експортувати 12-15 млн. тонн зерна. Згідно даним Української зернової асоціації, Україна з початку поточного маркетингового року (МР, липень 2010 - червень 2011) експортувала близько 4 млн.

Як повідомляв Forum, 15 жовтня міністр аграрної політики Микола Присяжнюк заявив, що не чекає санкцій з боку Світової організації торгівлі (СОТ) у разі впровадження Україною квот на експорт зерна.

Нагадаємо, 7 жовтня уряд України прийняв постанову про впровадження квот на вивезення зерна з України для забезпечення продовольчої безпеки.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

782