У Раді хочуть провести електронну революцію. Законопроект подав до парламенту нунсівець Станіслав Довгий, батько секретаря Київради Олеся Довгого.

Він пропонує за п'ять років створити електронний парламент. Наприклад, до 2012 р. впровадити в залі систему голосування «Рада-4», де нардеп зможе голосувати тільки персонально (за рахунок чого саме — в офісі народного депутата відповідають обтічно: відбитків пальців (біометрія), інтелектуальних відеокамер і різних датчиків). До 2014 — відмовитися від паперу: тобто, депутати в залі читатимуть законопроекти не в паперовому, а в електронному вигляді і так само вноситимуть свої правки. Крім того, депутат зможе голосувати на засіданнях профільного комітету дистанційно. Нарешті, Довгий пропонує розробити таку систему, щоб нардепи могли спілкуватися з виборцями на форумах, в дискусійних on-line клубах, проводити інтернет-опитування і голосування. На все це піде 561 млн. 890 тисяч гривень, з них 18,89 млн. — вже у 2010 р.

Колеги Довгого віднеслися до законопроекту прохолодно. Нардеп Юрій Кармазін зареєстрував днями інший законопроект. «Знову міняти систему «Рада» немає сенсу. Достатньо встановити на нинішньому обладнанні одну кнопку — сканер для пальця, щоб депутати не голосували один за одного», — говорить Євген Костенко, помічник Кармазіна.

«Я знаю, що таке ця «Рада-4» — підносиш палець, сенсор спалахує, — говорить нардеп Леся Оробець. — І взагалі, я в своїх колегах не сумніваюся — вони знайдуть, як обійти цю систему. А на засіданнях комітету зараз і так голосують дистанційно: коли не вистачає людей для кворуму, то їх просто прозвонюють по телефону, що незаконно. Та і нічого не заважає нардепові спілкуватися з виборцями через інтернет і зараз. Для цього не треба витрачати величезні гроші», пише «Сьогодні».

Навпаки, нардеп від ПР Михайло Чечетов вважає, що парламент на правильному шляху. «Ми не повинні рахувати на рахівницях і алгоритмічній лінійці. Скажімо, у мене, не останньої людини в парламенті, радника Президента, комп'ютер, якому вже близько 10 років, він висне постійно. І я вже не кажу про інших. Інше питання — гроші: тут, звичайно, треба мінімізувати витрати», — сказав Чечетов.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

496