У середу на сайті Верховної Ради був розміщений текст проекту постанови про об'єднання п'яти населених пунктів Київської області у місто Ірпінь, пише «Комерсант-Україна». Проект ухвали зареєстрував народний депутат Петро Мельник (Партія регіонів). Документом передбачається об'єднання міст Ірпінь і Буча з селищами міського типу Ворзель, Гостомель і Коцюбинське (Київська область) в одне місто Ірпінь у межах існуючих населених пунктів. Проектом також передбачається надання новоутвореному місту статусу адміністративного центру Київської області.

За словами Мельника, концентрація у Києві адміністративних функцій столиці, обласного центру і центру Києво-Святошинського району призводить до зайвих витрат на утримання органів управління і створює додаткове навантаження: «Жителі Київської області вимушені розшукувати обласні установи по всьому Києву. Це перенавантажує транспортну систему міста».

На думку депутата, реалізація проекту не призведе до збільшення витрат держбюджету: «Заміна бланків і печаток буде компенсована економією коштів у результаті винесення офісів обласних органів влади за межі Києва. А статус обласного центру значно підвищить капіталізацію всіх об'єднуваних населених пунктів і залучить до них додаткові інвестиції». Мельник також зазначає, що, згідно з програмою підготовки до проведення Євро-2012, будуть побудовані нова автотраса між Києвом і Ірпенем та інші об'єкти інфраструктури, оскільки саме там буде розташована одна із тренувальних баз чемпіонату.

Про необхідність перенесення адміністративного центру Київської області ще у середині травня заявив голова Київської обласної держадміністрації Анатолій Присяжнюк. У середині червня на сесії Київської облради відбулася презентація Ірпеня як нового обласного центру, за підсумками якої шанси міста стати ним були високо оцінені Анатолієм Присяжнюком і головою Київської облради Олександром Качним.

Тим часом колишній голова Київської облдержадміністрації Віра Улянченко вважає цей проект нездійсненним погано розвинену інфраструктури області. «Щоб добратися в Ірпінь, жителям області доведеться їхати через весь Київ, адже дороги області просто не пристосовані для цього», - пояснила Улянченко. На її думку, витрати на модернізацію обласної інфраструктури виявляться дуже високими, і економія коштів у результаті винесення за межі столиці офісів обласних органів влади не зможе їх компенсувати. «Владі, яка проявляє турботу про Київську область, слід концентруватися на комерційно ефективніших проектах, таких, як будівництво міжнародного транспортного аеропорту, другої кільцевої дороги, розширення автотраси на Мінськ», - вважає Улянченко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1035