Білорусь загрожує почати відбір газу із транзитного трубопроводу для своїх потреб, повідомив офіційний представник російського газового холдингу Сергій Купріянов на прес-конференції у вівторок.

«Ми одержали листа від першого віце-прем'єра Білорусі Семашка, у якому ніяких наочних пропозицій щодо погашення боргу немає. І там є загроза, що у разі подальшого зниження поставок газу білоруська сторона зробить дії щодо відбору із транзитної труби для потреб народного господарства Білорусі», - сказав він.

«Давайте відокремимо мух від котлет. Транзит і постачання газу. Що стосується постачання газу, тут все гранично чітко і зрозуміло. Є визначена за формулою ціна, і є ціна, за якою платить «Белтрансгаз», і є абсолютно зрозуміла ціна боргу – 192 мільйони доларів на даний момент, яку потрібно погасити. І є абсолютно чіткі, передбачені контрактом санкції, пов'язані з обмеженням постачань. У нашому, навіть самому недосконалому контракті з «Белтрансгазом», питання транзиту і постачання чітко розділені і зв'язувати їх між собою не можна у жодному разі. І санкції, які можуть застосовуватися у разі виникнення тих або інших конфліктних ситуацій, принципово різні. Тому головне і єдине питання, яке ми зараз обговорюємо, це погашення боргу за поставлений газ», - пояснив Купріянов.

За його словами, якщо Мінськ почне несанкціонований відбір газу, то Росія задіє альтернативні можливості транзиту.

Замголови правління «Газпрому» Олександр Медведєв заявив, що «Газпром» готовий запросити європейських спостерігачів для контролю за білоруським транзитом, «щоб оцінити, хто що робить і хто що порушує».

Нагадаємо, «Газпром» у вівторок довів обмеження у постачаннях газу Білорусі за борги до 30% від плану.

Раніше російський президент Дмитро Медведєв віддав розпорядження керівництву «Газпрому» скоротити подачу газу до Білорусі.

Нагадаємо, «Газпром» дав Білорусі термін до 21 червня погасити борг за російський газ у розмірі приблизно 200 мільйонів доларів, який утворився за перше півріччя.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що позиція Білорусі полягає у тому, що у неї немає ніякого боргу перед «Газпромом».

Глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що підприємство може перенаправити транзитні потоки газу до Європи через Україну у разі якихось проблем з Білоруссю.

Також Білорусь заявила, що готова обмежити транзит російського газу до Європи, якщо «Газпром» скоротить постачання в республіку на 85 відсотків.

За матеріалами «Інтерфакс», РІА «Новости»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

491