Виключення пунктів про НАТО з проекту закону про основи внутрішньої і зовнішньої політики є свідченням повного нерозуміння чинним керівництвом країни основ національної безпеки України. Про це мовиться в заяві партії «Наша Україна», повідомили ForUm’у в прес-службі НУ.

«Виключаючи положення про інтеграцію в НАТО, Янукович і його команда прямо ставить під загрозу суверенітет і безпеку нашої держави», - вважають нашоукраїнці.

«Враховуючи недостатній рівень фінансування української армії, зрозуміло, що самостійно Україна нездатна забезпечити собі належний рівень військової безпеки», - наголошується в заяві.

«Не допоможе нам і «старший брат»», - упевнені в «Нашій Україні». «Адже російський флот у Севастополі, який давно вже втратив своє стратегічне військове значення, або збезчещена і деморалізована чеченськими війнами армія цієї ж держави, нездатна захистити Україну від зовнішніх посягань», - пояснили нашоукраїнці свою позицію. Більш того, підкреслюється в заяві, як показує досвід Грузії, «агресивна зовнішня політика сусідньої держави, замішана на необгрунтованих імперських претензіях, може стати прямою загрозою для існування України».

Нашоукраїнці переконані, що для України немає альтернативи, крім входження в колективну систему євроатлантичної безпеки. «Тому з повною упевненістю можна стверджувати, що той, хто виступає проти НАТО, виступає проти забезпечення безпеки України. Той, хто агітує проти НАТО, є союзником терористів, незаконних режимів, що володіють зброєю масового знищення, ядерних шантажистів, піратів, проти яких виступає НАТО», - мовиться в заяві.

Відносини між Україною і НАТО мають вагоме значення для гарантування миру і стабільності на всьому євроатлантичному просторі, вважають у партії Ющенка.

Тому, зазначають нашоукраїнці, той, хто проти членства України в НАТО, «виступає проти зміцнення системи міжнародної безпеки на сході Європи, а значить, проти гарантій безпеки і для наших стратегічних партнерів, зокрема Росії».

«Членство в НАТО дозволить Україні використовувати накопичений роками досвід і професійні знання країн НАТО в області оборонної реформи, привернути могутні ресурси цієї організації у разі надзвичайних ситуацій техногенного характеру або природних катастроф», - перерахували в НУ плюси від вступу в НАТО.

У партії Ющенка підкреслюють, що процес входження в НАТО є стимулюючим чинником для проведення внутрішніх політичних і соціально-економічних реформ у всіх сферах суспільного життя України. «Тому той, хто виступає проти НАТО, виступає проти модернізації і посилення України», - роблять висновок нашоукраїнці.

«Після вступу до Альянсу Україна братиме безпосередню участь у процесах вироблення й ухвалення рішень щодо подальшого розвитку європейської і євроатлантичної безпеки. Тому той, хто не хоче вступу України в НАТО, не хоче посилення її ролі на міжнародній арені», - мовиться в заяві партії.

Крім того, додають нашоукраїнці, Україна отримає додаткові гарантії забезпечення державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності державних кордонів. Завдяки цьому Україна не буде об'єктом провокацій на зразок закликів до перегляду статусу Севастополя і Кримського півострова, або нагнітання напруги навколо острова Коса Тузла.

У партії Ющенка роблять висновок: той, хто викреслює пункт про інтеграцію України в НАТО, відстоює інтереси іншої держави і не може бути керівником України.

У зв'язку з цим нашоукраїнці звертаються до чинного Президента України Віктора Януковича і Ради національної безпеки і оборони України негайно переглянути своє рішення і «включити в законопроект про основи внутрішньої і зовнішньої політики пункт щодо членства України в НАТО - як проміжної меті європейської інтеграції, який відповідає інтересам України».

Як повідомляв ForUm, 27 травня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Україна продовжуватиме розвивати відносини з НАТО, але питання про членство в цій організації знімається з порядку денного.

Того ж дня Президент Віктор Янукович заявив, що Україна поки не готова до вступу в альянс.

Президент України Віктор Янукович пропонує в проекті Закону «Про принципи внутрішньої і зовнішньої політики» виключити норми, згідно яким держава інтегрується в євроатлантичний простір безпеки і хоче отримати членство в НАТО.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

615