![Україна не має наміру зменшувати темпи співпраці з НАТО](https://for-ua.com/static/images/previews/41/417994-2.jpg)
Україна не має намірів знижувати рівень відносин з НАТО, сказав у середу замміністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв на засіданні сумісної робочої групи по оборонній реформі Україна-НАТО в Києві, яка реалізує низку програм у сфері безпеки і оборони України.
«Ми зацікавлені в підтримці політичного діалогу з НАТО. Україна і далі виконуватиме раніше взяті на себе зобов'язання у відносинах з Альянсом. Ми маємо намір продовжувати всеосяжні внутрішні реформи і цінуємо допомогу НАТО в цьому напрямі», - підкреслив Єлісєєв.
За словами Єлісєєва, відносини України з НАТО розвиватимуться на принципах, обкреслених Хартією про особливе партнерство України і НАТО.
Замглави МЗС нагадав, що Україна братиме участь у Силах реагування НАТО.
Україна стане, таким чином, першою країною - не членом НАТО, що бере участь у Силах реагування альянсу.
Єлісєєв зазначив, що Україна і зараз вносить свій внесок у розширення оперативних можливостей НАТО. «Україна вже співпрацює з НАТО у сфері стратегічних авіаперевезень», - сказав замміністра, повідомляє РІА «Новини».
«Важливим напрямом роботи є сумісне придушення невоєнних погроз. Так, Україна приєдналася до антитерористичної операції НАТО «Активні зусилля», яка проводиться в Середземному морі», - зазначив Єлісєєв.
Він також повідомив, що в поточному році зроблені перші кроки у сфері кібернетичної безпеки, створений консультативний механізм на рівні експертів.
Особливо Єлісєєв відмітив важливість співпраці України і НАТО у сфері миротворчих операцій.
«Сьогодні Україна єдина країна - не член НАТО, яка бере участь у всіх найважливіших миротворчих операціях під егідою альянсу», - нагадав дипломат.
У свою чергу, заступник генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування Іржі Шедіві заявив, що НАТО продовжуватиме співпрацю з Україною у сфері реформування сектора безпеки і оборони.
«НАТО продовжуватиме надавати допомогу Україні», - сказав він.
Нагадаємо, у 2008 році Київ подав заявку на приєднання до Плану дій щодо членства в альянсі, проте глави МЗС країн-членів НАТО цю заявку не задовільнили. Міністри закордонних справ держав НАТО схвалили потім новий формат відносин з Україною в рамках так званої річної національної програми.
Новий Президент України Віктор Янукович заявив, що позаблоковий статус найліпше відповідає геополітичним інтересам України, але, разом з тим, висловився за продовження співпраці з альянсом.
18 травня парламент України дозволив участь підрозділів країн НАТО в міжнародних ученнях на території країни у 2010 році.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом