Голова Верховної Ради України Володимир Литвин прогнозує збільшення парламентської коаліції на 10 чоловік.

«Вона (коаліція – ред.) на сьогоднішній день складає десь до 240 людей, я думаю, що до десятка (на 10 депутатів – ред.) вона збільшиться після 11 травня», - заявив він в ефірі телеканалу «Інтер» у п'ятницю ввечері.

Також спікер виразив упевненість, що опозиція не доб'ється дострокових парламентських виборів. «99% депутатів дуже хочуть продовжити свою роботу, тому я переконаний, що ця ідея (блокування роботи парламенту з метою добитися дострокових парламентських виборів – ред.) не буде реалізована», - заявив він.

За його словами, якщо опозиція реалізовуватиме сценарій блокування роботи Верховної Ради з метою добитися дострокових парламентських виборів, то «депутати швидко перебігатимуть у коаліцію».

Щодо ратифікації угоди про продовження перебування Чорноморського флоту на території України, то Литвин упевнений, що це мінімізує сепаратистські настрої в Криму. «Я переконаний, що зменшилися підстави для сепаратистських настроїв у Криму», - сказав Литвин.

Він підкреслив, що «Севастополь є і буде українським містом... Крим є і буде неохоплюваною частиною України».

У той же час Литвин зазначив, що «не Росія прагне володіти Кримом, частина кримчан хоче до Росії». «І це факт, про який ми повинні всі говорити і, відповідно, діяти», - сказав він.

Литвин зазначив, що представники влади, у тому числі і в Криму, повинні вирішувати наболілі питання для жителів півострова.

У той же час він зазначив, що сьогодні потрібно «спокійно працювати».

Литвин припустив, що питання перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі автоматично вирішиться, якщо Україна придбає статус нейтральної держави.

«Давайте ухвалимо рішення про нейтральний статус України, коли Україну визнають відповідно до міжнародного права нейтральною державою, тоді автоматично вирішуватиметься питання флоту», - сказав він.

Як повідомляв ForUm, 9 березня Верховна Рада внесла до ст. 61 Закону України «Про Регламент Верховної Ради» зміни, які передбачають формування коаліції не тільки фракціями, але і народними депутатами. За цей проект змін проголосували 235 народних депутатів.

11 березня Верховна Рада створила коаліцію з 235 депутатів (три фракції плюс окремі депутати) і призначила склад нового Кабміну.

8 квітня, КСУ ухвалив, що окремі народні депутати мають право брати участь у формуванні коаліції у Верховній Раді, тим самим узаконив спосіб формування коаліції «Стабільність і реформи».

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

528