Переплачувати за вугілля для забезпечення енергосистеми України немає сенсу. Таку думку висловив ForUm'у керівник Бюро комплексного аналізу та прогнозування Сергій Дяченко, коментуючи можливість поставок в Україну російської електроенергії або вугілля з інших країн.

«У нас достатньо потужностей, щоб забезпечити себе електроенергією, не закуповувати. Краще користуватися своїм вугіллям. Але в такій ситуації, як зараз, краще купувати вугілля. Проте тут питання цінового паритету: купувати його втридорога сенсу немає. Краще вугілля, але питання ціни - почому купуємо електроенергію, а почому - вугілля», - зазначив експерт.

«Якби у нас була нормальна економічна ситуація, сторони поводилися б виходячи з економічних мотивацій, а не військово-політичних, всі питання були б вирішені. Але зараз мова йде про те, щоб пройти зиму без особливого збитку для споживачів та енергетичної системи країни. Як варіант - у безвихідній ситуації можна закупити і електроенергію. Тим більше, що ми це періодично це робимо, коли виникає екстраординарна ситуація», - уточнив експерт.

При цьому Дяченко наголосив, що за нинішньої військово-політичної ситуації купувати електроенергію в Росії може бути небезпечно.

Нагадаємо, 26 листопада Кабмін своїм рішенням звільнив заступника міністра енергетики Вадима Улиду.

Як заявив міністр Кабміну Остап Семерак: «Ми відреагували на рішення Міненерговугілля, що схвалює імпорт електроенергії з Російської Федерації». Напередодні було опубліковано дозвіл Міненерговуглепрому на імпорт електроенергії з Росії компаніями «ДТЕК» і «Енергомережа», які подали відповідні заявки в міністерство. Документ був підписаний ще 14 листопада заступником міністра Улидою. Зроблено це «з метою забезпечення надійного функціонування Об'єднаної енергосистеми України», причому, на підставі рішення РНБО від 4 листопада поточного року «Про забезпечення енергобезпеки держави та негайні заходи для стабільного проведення опалювального сезону».

Яніна Ткачук, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

23
Туфли осень-зима Everest