Україна не оголосить дефолт в цьому році, оскільки до початку 2015 року не заплановані великі виплати за зовнішніми боргами. Таку думку в коментарі Forum'у висловив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

«Зараз зовнішньоборгова ситуація відносно спокійна. Була напружена ситуація, пов'язана з тим, чи зможе Україна розрахуватися за боргами НАК «Нафтогаз». До кінця року у нас будуть тільки поточні виплати, а великих не передбачається. І є надія, що МВФ продовжить фінансування. Незважаючи на те, що було багато критичних зауважень, Фонд поки не планує припиняти надання траншів», - сказав Юрчишин, коментуючи можливість дефолту України.

Також, експерт висловив надію на співпрацю України з ЄС і Світовим банком.

«Це створить гарний заділ, який дає надію, що приватні інвестори почнуть більш спокійно дивитися на Україну. З весни наступного року можуть почати повертати інвестиції. Зараз у нас є велика інвестиційна діра, не закривши яку, важко очікувати економічного розвитку. Добре, що великих виплат до весни 2015 року в Україні немає, тому про дефолт я б не став говорити. А що буде в наступному році, покаже час», - вважає він.

Нагадаємо, що міністр фінансів Олександр Шлапак заявив про «абсурдність» можливого дефолту України у Вашингтоні, де він у складі української делегації брав участь в переговорах з МВФ і Світовим банком.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

106