Урядовий законопроект № 4309а, згідно з яким пропонується внести низку змін у систему оподаткування сільгоспвиробників, зведе нанівець усі позитивні здобутки і підірве основи розвитку сільського господарства в майбутньому. Про це, як передає кореспондент Forum'у, на прес-конференції заявив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Володимир Лапа.

«У цьому законопроекті пропонується перевести з 1 січня 2015 року великі та середні сільськогосподарські підприємства на загальну систему оподаткування ПДВ, а також - продовжити до 1 січня 2015 року звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур. По суті, йдеться про скасування єдиного дієвого інструменту державної підтримки сільгоспвиробників, який існує в Україні», - зазначив він.

У свою чергу, представники профільних асоціацій АПК запевняють, що пропозиції уряду стосуються більшості сільгоспвиробників і наголошують на неприпустимості скасування податкових стимулів.

«Згідно з проектом, запропонованим урядом, податків з ПДВ і фіксованого сільськогосподарського будуть позбавлені всі 120 птахофабрик України та понад 80% свинарських і молочних комплексів. При рентабельності тваринництва 5-15% пільги становлять 8-12%, тобто більше 60% тваринницьких і птахівничих підприємств стануть планово-збитковими, і під загрозою звільнення можуть опинитися більш ніж 300 тисяч працівників у сільській місцевості з усіма негативними наслідками в економіці та соціальній сфері», - підкреслив голова ради директорів асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко.

Крім того, експерти зазначають, що позбавлення податкових пільг зробить українських аграріїв неконкурентоспроможними порівняно з європейськими та світовими сільгоспвиробниками.

«Підтримка сільськогосподарських товаровиробників у США, ЄС, Росії, Білорусі та інших країнах у рази вища, ніж в Україні, а якщо позбавити АПК єдиного механізму підтримки, аграрії будуть не в змозі конкурувати на експортних ринках, маючи найдорожчі банківські кредити (відсоткова ставка 25% і вище)», - зазначив голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.

Лапа також зазначив, що зараз аграрні експерти проводять консультації з народними депутатами, щоб не допустити ухвалення такого непрофесійного і не прорахованого, на їхню думку, закону.

Яніна Ткачук, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

396