Двадцятивідсоткове зростання доходів держбюджету є нереальним. Таку думку висловила Forum'у економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Бочі Ангела.

На думку економіста, запровадження нових податків пов'язане із закладеним у бюджет рівнем доходів на 2015 рік.

«Зростання доходів держбюджету майже на 20%, порівняно з поточним роком, - це абсолютно нереальні показники. Зараз бюджет виконується з урахуванням проведення двох секвестрів на 92 %», - пояснила Бочі.

За словами експерта, позитивні тенденції від запровадження податкових нововведень сумнівні.

«Незважаючи на декларацію про те, що у нас податкова реформа буде покращувати адміністрування податків, спрощувати процедуру, зменшувати навантаження, насправді текст змін до податкового законодавства демонструє протилежне. Податкове навантаження на бізнес буде збільшуватися. І навряд чи всі ті зміни досягнуть позитивного ефекту», - підсумувала економіст.

Крім того, вона засумнівалася в тому, що фіскальні служби зможуть прозоро адмініструвати нові податки.

«Стосовно оподаткування 30%-м податком доходів фізичних осіб, які не будуть задекларовані відповідно, то у наших фіскальних служб досить низька пропускна спроможність. Навряд чи буде прозоро проведена процедура адміністрування цього податку», - зазначила економіст.

Також Бочі висловила сумнів щодо ефективності податку на доходи фізичних осіб.

«Запроваджується прогресивна шкала податку на доходи фізосіб. З одного боку це відповідає міжнародним стандартам. Але в тому контексті, в якому це зараз вводиться, - це навряд чи вдасться», - сказала економіст.

Яніна Ткачук, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

47