Замість того, щоб звинувачувати попередню владу в махінаціях з ПДВ, нинішньому керівництву податкової служби непогано було б навести лад у власному відомстві, зокрема, розібратися з адмініструванням цього непростого податку. Таку думку висловив економічний експерт Олександр Охріменко у своєму блозі на «Обозревателе».

«У цьому році щомісяця збирається лише 6,7 млрд грн ПДВ, тоді як в минулому було 7,1 млрд на місяць. Такий ріст збору був забезпечений автоматизацією відшкодування ПДВ, що дозволяло скоротити випадкові помилки при нарахуванні та відшкодування цього податку, і корупційні дії», - пише експерт.

На думку економіста, якраз у часи Сергія Арбузова, за якго і була істотно спрощена робота з ПДВ, автоматизація податку на додану вартість швидко зростала. До початку цього року вона підходила до 80%, і тільки 20% випадків потребували втручання інспекторів. Але відразу ж після зміни влади відшкодування ПДВ було взагалі зупинене.

«Нова влада тоді голосно заявляла, що зараз вона накриє всі схеми маніпуляції з цим податком, за рахунок яких, як виявляється, з бюджету пропадали десятки мільярдів гривень на рік. Два місяці весь процес стояв. І чого вдалося досягти? Донарахувати ПДВ всього трохи більше півмільярда гривень. Абсолютно незрозуміло, де ті самі 70 млрд грн, про зникнення яких на махінаціях ПДВ в минулому році тільки що заявив голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус», - зазначає Охріменко.

«Або нинішнє керівництво податкової служби краде не менше, але тоді незрозуміло, чому про це соромиться сказати Білоус, або ніякого масштабного розкрадання за попередньої влади не було - адже вона, на відміну від нинішніх, могла наповнювати бюджет згідно з планом», - резюмує експерт.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

63