Суть змін закону про трансфертне ціноутворення, які пропонує уряд Арсенія Яценюка, зводиться до того, щоб контролювати ціни за зовнішньоекономічними контрактами не по великих операціях, де сума перевищує 50 млн грн, а за всіма контрактами, які так чи інакше пов'язані з зовнішньою торгівлею. Про це пише президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко у своєму блозі на «Кореспонденті», коментуючи ініціативу Кабміну про внесення змін в закон, який і є головним інструментом боротьби з виведенням грошей в офшори.

На перший погляд, зазначає він, це здається красиво і вказує на турботу уряду Яценюка про контроль за виведенням валюти в офшори. Але насправді це фактично дає великому бізнесу можливість і далі без проблем виводити гроші і не боятися ніяких перевірок. Бо якщо будуть внесені зміни, які пропонує уряд Арсенія Яценюка, то Державній фіскальній службі протягом кожного місяця потрібно буде перевіряти звітів за цінами на суму близько 5-6 трлн грн, що зробить таку перевірку фіктивною.

Справа в тому, вважає експерт, що звіти Державної фіскальної служби завалять нікому не потрібною інформацією про дрібні і незначні операції. Мало того, олігархи отримають можливість за допомогою дрібних дроблень однотипних операцій формувати «потрібну» для них ціну з дійсно великим зовнішньоекономічними контрактами. Як результат, потік інформації просто заблокує роботу Державної фіскальної служби, і всі закиди, чому олігархи виводять в офшори гроші по сумнівним цінами, буде одна відповідь - немає можливості перевірити.

«Воістину чинна влада вміє навіть з дійсно потрібних законів, які реально можуть вплинути на наповнення держбюджету, зробити фікцію, яка буде робити імітацію боротьби про виведення грошей в офшори», - резюмує Охріменко.

Він також нагадує: у варіанті закону, який при великому опорі олігархів був прийнятий ще в 2013 році за першого віце-прем'єра Сергія Арбузова, головна суть боротьби з виведенням валюти в офшори полягала в тому, що пропонувалося контролювати великі ФПГ, які продають за кордон і купують з-за кордону, використовуючи офшорні зони.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

46