В Україні немає технологічної культури. Таку думку висловила Forum'у координатор Аналітичного центру Аграрного союзу України Лариса Старикова, коментуючи заяву Міністерства агрополітики про те, що близько 90-95% українських підприємств м'ясної галузі не відповідають стандартам Європейського Союзу.

«Питання досить складне. Все впирається у технологічну культуру, яка у нас низька і якій приділяється недостатня увага. А технологічна культура, своєю чергою, низька тому, що технологія відсутня як елемент економіки підприємства, ніяк не відображається на рівні бухобліку. До технологій у нас не дуже готова взагалі економіка. І те, що продукція нашої м'ясної галузі не відповідає стандартам - це наслідки», - зазначила Старикова.

При цьому аналітик акцентувала, що виділення коштів із державного бюджету для модернізації м'ясних виробництв ситуацію не врятує.

«Про те, що держава має виділити суму грошей на модернізацію - потрібно забути. Ці суми повинні з'являтися з грошового простору, з нормальної ринкової економіки. Держава має створити закони, розповісти про необхідність модернізації, створити інвестиційний клімат. Роль держави не така пряма, як просто дати гроші», - пояснила Старикова, додавши, що швидкими способами проблему стандартів якості української м'ясної продукції вирішити не вдасться.

Яніна Ткачук, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

14
Туфли осень-зима Everest