За період дії обмежень Нацбанку за валютними операціями за кордоном страхові компанії втратили понад 1 млрд грн страхових платежів, а бюджет України недоотримав близько 40 млн грн податків, підрахували в Лізі страхових організацій України, пише «Капітал».

Видання нагадує, що Нацбанк 23 вересня заборонив розрахунки в іноземній валюті за перестрахування і скасував свою заборону лише вчора, 3 листопада.

«Страхові компанії відмовлялися страхувати ризики великих клієнтів, оскільки через обмеження НБУ не могли перестрахувати ці ризики. В результаті частина таких клієнтів передумала страхуватися, а частина - застрахувалася безпосередньо у зарубіжних страхових компаніях», - повідомив президент ЛСОУ Олександр Залєтов.

«Заборона НБУ не тільки розполохала великих клієнтів, але і створила страховикам проблеми при оплаті медичних послуг, наданих вітчизняним туристам за кордоном. Закордонним асистанс-партнерам наших страхових компаній останнім часом перестала надходити валюта для цих цілей. У зв'язку з чим почалося зростання скарг на невиплати за туристичними полісами українців», - пише газета.

Також виник ризик виключення України з системи «Зелена карта», яка дозволяє захищати українців, які подорожують за межами країни на своїх авто. «При забороні на купівлю валюти Моторне (транспортне) страхове бюро України не може оплачувати перестрахування і робити страхові виплати за кордон. У такій ситуації Україна може позбутися членства в «Зеленій карті», - говорить голова правління СК «Саламандра-Україна» Роман Маленко.

Ситуація навколо атомних електростанцій, за словами Залєтова, теж загострилася до краю: заборона на розрахунки валютою створила загрозу для перестрахування ядерних ризиків в міжнародній системі страхових пулів і могла підірвати виконання Віденської конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду, яку ратифікувала Україна.

«Постанова Нацбанку була помилкою. Якби заборона протрималася ще пару місяців, втрати страхового ринку були б набагато більші», - вважає голова правління страхової компанії «Універсальна» Олексій Музичко.

Банкіри радять страховикам поки особливо не радіти скасуванню заборони НБУ. «Потрібно розуміти, що незважаючи на зняття цього обмеження, навряд чи всі страхові компанії зможуть купити валюту сьогодні або навіть завтра. Тому що у нас все ще існує досить великий відкладений попит на валюту, тобто імпортери її хочуть купити, а експортери не продають», - попереджає голова правління «Креді Агріколь Банку» Євгенія Чемерис.

Не радить розслаблятися страховим компаніям і голова Нацбанку Валерія Гонтарева. «Ми страховиками та перестраховиками зараз дуже уважно займаємося. В цьому секторі досі багато нелегального бізнесу. Тому перевірка НБУ зарубіжних контрактів страховиків посилиться», - заявила вона.

Що стосується легального перестрахового бізнесу, то НБУ, за словами глави банку, спробує переконати іноземних перестраховиків працювати з нашими страховими компаніями так, щоб не вся валюта покидала Україну. Які саме аргументи підшукає для цього український регулятор, Гонтарева не уточнила.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/осень
2591 грн.
124