Парламентські вибори 2014 року відрізняються від попередніх виборчих процесів мізерністю об'єктивних оцінок з боку міжнародних спостерігачів.

Про це заявив екс-перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов.

«Відчувається явний дефіцит оцінок і думок щодо зафіксованих фактів фальсифікацій і порушень під час виборчого процесу. Стрілянина, озброєні люди на дільницях, відсутність умов для реалізації права голосу громадян у зоні АТО не повинні залишитися без належної уваги міжнародних представників. Тільки офіційна статистика МВС говорить про те, що було зафіксовано близько 600 фактів порушення виборчого законодавства, в тому числі, відкрито кримінальне провадження щодо голови ОВК. За даними громадської організації «Опора», більш ніж на 15% дільниць зафіксовано порушення різного ступеню, тобто на кожній 6-й дільниці. Знаючи, як важливо для наших західних партнерів встановлення принципів демократії в Україні, можна розраховувати, що остаточний вердикт щодо організації і проведення парламентських виборів-2014 ми почуємо від них найближчим часом», - сказав Арбузов.

Політик також зазначив, що відмова від використання відеокамер на виборчих дільницях, як це було під час парламентських виборів-2012, стала кроком назад у справі забезпечення прозорості виборчого процесу.

«Під час попередніх парламентських виборів усі виборчі дільниці були оснащені відеокамерами. Відмова від їх використання в нинішніх умовах може свідчити про небажання влади показати, в тому числі і західним партнерам, реальну картину того, що відбувається на дільницях, особливо це стосується східного регіону України», - сказав Арбузов.

Крім того, він звернув увагу на те, що явка на парламентські вибори 2014 року була найменшою за всю історію незалежності держави.

«За офіційними даними, явка виборців на дільниці склала близько 52%. Враховуючи заяву ЦВК напередодні виборів про те, що кількість виборців складе близько 34 млн, з яких понад 4 млн, за даними ГО «Опора», не змогли взяти в них участь, виходить, що лише 15 млн виборців прийшли на вибори. Отже, стверджувати, що новий парламент зможе повноцінно представляти інтереси всієї України, на жаль, немає підстав», - зазначив політик.

Як раніше повідомляв ForUm, 26 жовтня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. Явка виборців у всіх 198 округах, за даними ЦВК, склала 52,42%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
2591 грн.
40