Нацбанк не повинен був вводити тимчасові адміністрації у великих банках. Таку думку в ході круглого столу на тему: «100 днів Гонтарєвої: успіхи та прорахунки нового керівництва НБУ» висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«Введення тимчасових адміністрацій у «Брокбізнесбанку» і «Форумі» - це була одна з найбільших помилок НБУ. Не можна вводити адміністрації у великих банках. Будь-яке фінансування, підкреслюю - будь-яке, навіть 10 млрд - це було б набагато вигідніше, ніж їх припинення», - сказав Охріменко.

«На сьогоднішній момент це мало негативний ефект. Я часто спілкуюся з нашими вкладниками - і вони втратили довіру до всієї банківської системи в цілому. Вони кажуть: одна справа, коли адміністрація вводиться в дрібних банках, таких як «Даніель», це ще куди не йшло, але якщо це роблять з великими банками, значить, настав час забирати свої вклади. Деякі навіть з Ощадбанку забрали свої заощадження, побоюючись проблем», - пояснює економіст, констатуючи, що зупинити паніку населення у зв'язку із закриттям великих банків складно.
 

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1479 грн.
16