Національний банк подовжив до грудня 2014 р. обмеження продажу банкам інвалюти фізособам сумою, яка еквівалентна 15 тис. грн, і заборонив переведення у готівку інвалюти з електронних карт. Про це йдеться в постанові НБУ від 29 серпня 2014 р. № 540 «Про впровадження додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України».

Зазначеною постановою з 2 вересня НБУ запроваджує низку заходів для стабілізації гривні.

Так, НБУ заборонив резидентам погашати кредити, позики в іноземній валюті за договорами з нерезидентами раніше терміну, передбаченого договорами.

НБУ заборонив банкам здійснювати операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на міжбанківському валютному ринку без поставки валюти.

НБУ обмежив операції з продажу готівкової іноземної валюти одній особі в один операційний (робочий) день сумою, що не перевищує в еквіваленті 15 тис. гривень в рамках однієї банківської установи.

НБУ обмежив переведення фізичними особами за межі України іноземної валюти за поточними валютними неторговельними операціями сумою 15 тис. грн в один операційний (робочий) день; з поточного рахунку в іноземній валюті - на суму, яка в еквіваленті перевищує 15 тис. грн, але не більше 150 тис. грн в місяць. Винятки становлять: оплата на лікування в медичних закладах іншої держави; оплата витрат, пов'язаних зі смертю громадян за кордоном; оплата витрат на навчання виключно для оплати навчального процесу; перекази коштів, отриманих як оплата праці нерезидентами в Україні, пенсії, аліменти та ряд інших.

Банки зобов'язані обмежити видачу готівкових грошових коштів у національній валюті через касу та банкомати в межах до 150 тис. грн на добу на одного клієнта. Винятки: виплата зарплати, витрат, пенсій, стипендій, інших соціальних і прирівняних до них виплат.

НБУ припинив випуск банками ощадних (депозитних) сертифікатів.

НБУ встановив для уповноважених банків ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку не більше 1% (раніше було 5%), повідомляє «РБК-Україна».

Уповноважені банки зобов'язані обмежити видачу (отримання) готівкових грошових коштів в іноземній валюті з поточних та депозитних рахунків клієнтів через каси і банкомати в межах до 15 тис. грн. на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом НБУ. Зазначена вимога поширюється на видачу (отримання) готівкових коштів як у межах України, так і за її межами незалежно від кількості рахунків клієнта в одному банку. Винятки: диппредставництва, а також операції щодо забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон.

Уповноважені банки зобов'язані включити суму балансової вартості придбаних облігацій внутрішніх державних позик з індексованою вартістю, зменшеною на розмір нарахованого купонного доходу, у розрахунок загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції.

НБУ зобов'язав уповноважені банки для здійснення купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів попередньо зараховувати кошти в гривнях на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2900 «Кредиторська заборгованість за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти, банківських та дорогоцінних металів для клієнтів банку». З цього рахунку кошти можуть бути перераховані для купівлі іноземної валюти не раніше третього операційного дня з дня зарахування гривні на цей рахунок.

НБУ зобов'язав здійснювати видачу готівкових грошових коштів в межах України електронними платіжними засобами, емітованими як резидентами, так і нерезидентами, виключно в гривнях.

НБУ ухвалив, що інвалюта, переказана з-за кордону на користь фізичної особи-резидента і нерезидента для виплати готівкою без відкриття рахунку, виплачується одержувачу виключно в гривнях.

Постанова набирає чинності з 2 вересня і діє до 2 грудня 2014 р. включно.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом