З країн з охлократією бізнес біжить. Таку думку в коментарі кореспондентові Forum'у висловив голова Інституту української політики Кость Бондаренко, коментуючи відтік інвестицій.

«Інвестори тікають з України, оскільки держава не може гарантувати бізнесу недоторканність. В умовах, коли постійно кажуть, що треба розкуркулювати людей, забирати бізнес у тих, кого запідозрили у зв'язках з сепаратистами, хоча судового рішення немає, коли бізнес перестає бути «священною коровою», - іноземний інвестор (в країну. - Ред.) не піде», - пояснив він.

Бондаренко додав, що «бізнес може піти в авторитарну, тоталітарну державу, але не охлократичну, де нічого нікому гарантувати не можна».

«З таких країн бізнес біжить. Україна перетворилася на Сомалі, а ми цього не помічаємо. Ми говоримо про демократію, а маємо навіть не анархію, а охлократію - владу натовпу. Натовп вирішує: громити цей банк чи ні, забирати цей актив чи ні, забрати у фірми автомобілі, сказавши, що фірма підозрюється у співпраці з Януковичем, чи ні», - зазначив експерт.

За його словами, статистика відтоку інвестицій була б ще вищою, якщо було б простіше продати знецінені активи. «Це абсолютна правда. Сьогодні Україні потрібен не просто чіткий закон про захист інвестицій (і зовнішніх, і внутрішніх), потрібна структура, силові дії для реального захисту інвестицій», - упевнений він.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом