Міністерство фінансів дозволило Києву випустити муніципальні облігації на 2,6 млрд грн. Як заявив перший заступник глави Київської міської державної адміністрації (КМДА) Ігор Ніконов, все це для того, щоб столиця змогла погасити декілька серій паперів, випущених у 2012 р, пише «Капітал».

Зараз в обігу перебуває шість випусків гривневих облігацій Києва на загальну суму 5,4 млрд грн. Трохи більше 2,6 млрд грн столичній владі необхідно буде погасити уже в жовтні-листопаді.

На рефінансування місто змушене піти, відчуваючи труднощі з наповненням бюджету. Незважаючи на те, що Київ випереджає минулорічні показники за доходами, вони відстають від закладених показників на 2014 р. За даними КМДА, за шість місяців до бюджету надійшло 11,03 млрд грн, що становить 44,1 % від запланованого на рік. При цьому найбільше пробуксовують податкові надходження - зібрано трохи більше 35 % від запланованого на рік. Місто зверталося до Мінфіну з проханням переглянути бюджет і залишити в місцевій скарбниці 100 % податку з доходів фізосіб. Раніше екс-глава КМДА Володимир Бондаренко казав, що ідея з рефінансуванням муніципальних паперів виходила безпосередньо від Мінфіну. У міста також були труднощі з виплатами за захищеними статтями бюджету. За словами мера Віталія Кличка, у Києва виникали проблеми з виплатою зарплати працівникам бюджетної сфери.

Що стосується майбутнього розміщення облігацій, його умови в КМДА поки не розкривають. За словами Ніконова, всі кошти, які місто має намір залучити таким чином, підуть не на збільшення бюджету, а виключно на виплату боргу. До кінця року Київ не залучатиме кредити для поповнення скарбниці, уточнив чиновник.

Опитані експерти вважають, що потенційно муніципальні папери Києва можуть бути цікаві ринку, особливо враховуючи те, що подібних інструментів в обігу практично немає. З іншого боку, ринкові ставки будуть непідйомними для міста. Приміром, дворічні облігації серії 2-B на 1,250 млрд грн Київ розмістив під 15,2 %. За словами начальника відділу з роботи із борговими інструментами на локальному ринку ІК Concorde Capital Юрія Товстенка, ці папери були на балансі держбанку, швидше за все, Укрексімбанку. Тому їх розміщення було неринковим. Експерт вважає, що нині ситуація повториться. «На ринку ставки високі. Державні дворічні ОВДП розміщуються з прибутковістю купона 16,75 %. Тому можна говорити, що нижче від цієї ставки у Києва напевно не вийде розміститися. Враховуючи те, що муніципальні папери повинні мати якусь премію до ОВДП, прибутковість за дворічними «муніципалками» має бути не менше 20 %», - зазначив Товстенко. Для інших міст реструктуризація муніципальних боргів не настільки актуальне питання, як для столиці. Крім київських облігацій, в обігу є папери Донецька (60 млн грн) і Харкова (99,5 млн грн). Погашення за ними містам належить відповідно в жовтні та грудні 2014 р. Втім, враховуючи відносно невеликі суми боргу і термін погашення, труднощі з платежами у місцевої влади навряд чи виникнуть.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

66