Капітал не може існувати без отримання прибутку. Таку думку кореспондентові Forum'у висловив політолог Дмитро Джангіров, коментуючи опубліковану у «Віснику державних закупівель» інформацію про те, що після тендеру «з одним учасником» МВС акцептувало пропозиції ТОВ «ВКФ «Авіас» на постачання бронежилетів та касок на загальну суму 55,32 млн грн.

«Не можу повірити в олігарха-патріота. Капітал не може існувати без того, щоб не робити кроки для отримання прибутку. Капітал завжди і всім буде заробляти. І справа не в тому, що це Коломойський. Будь-який великий підприємець намагається заробити й отримати при цьому надприбуток. Це природно. Але неприродно, що люди, які скидаються на допомогу армії, можуть повірити в те, що існують олігархи-патріоти... Олігархи заробляють на війні», - заявив він.

Експерт підкреслив, що держава не перешкоджає такого роду діям, оскільки «держава у нас олігархічна».

«У державі не просто нічого не змінилося, а такого рівня олігархів, як Коломойський, за Януковича бути не могло», - упевнений він.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ України 18 липня акцептувало пропозиції ТОВ «ВКФ «Авіас» на постачання бронежилетів і касок на загальну суму 55,32 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель». Замовляють 2000 бронежилетів 5 класу захисту. Всього партія обійдеться в 36,77 млн грн. Крім того, за 18,55 млн грн замовлено 6000 касок по 3090 грн/шт.

ТОВ «ВКФ «Авіас» входить в групу голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського і займається продажем палива. Фірма є одним із найбільших постачальників бензину і дизеля державним структурам, загалом за перші 6 місяців поточного року вона виграла тендерів на 450,99 млн грн.

Згідно з даними «ВДЗ», участь у переговорах щодо закупівель брали дві фірми - крім «Авіасу», Міністерство також вело переговори з ТОВ НВП «Темп-3000», яке зараз є основним постачальником бронежилетів для Міністерства оборони і Нацгвардії. «Темп» пропонував постачати обидва товари значно дешевше. Так, партію бронежилетів він готовий був продати за 16 млн грн (тобто вдвічі дешевше, по 8000 грн/шт.), а каски - за 15,60 млн грн (тобто на 16% дешевше, по 2600 грн за штуку).

 

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом