Міністерство внутрішніх справ України 18 липня акцептувало пропозиції ТОВ «ВКФ «Авіас» на постачання бронежилетів і касок на загальну суму 55,32 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовляють 2000 бронежилетів 5 класу захисту. Всього партія обійдеться в 36,77 млн грн,

Крім того, за 18,55 млн грн замовлено 6000 касок по 3090 грн/шт.

Виробник та комплектація невідомі, оскільки тендер проводять за процедурою «в одного учасника», тому технічного завдання на «ВДЗ» немає. Отримати бронежилети і каски міністерство має до 1 вересня.

Обмундирування замовляють з метою забезпечення зазначеними засобами захисту особовий склад органів і підрозділів МВС, залучених для виконання завдань з охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю, гарантування безпеки дорожнього руху та інших заходів у рамках проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Закупівлі здійснюють з урахуванням нагальної потреби і відсутністю часу на проведення відкритих торгів, які можуть зайняти півтора-два місяці.

Видання нагадує, що ТОВ «ВКФ «Авіас» входить у групу голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського і займається продажем палива. Фірма є одним із найбільших постачальників бензину і дизеля державним структурам, загалом за перші 6 місяців поточного року вона виграла тендерів на 450,99 млн грн. Разом із тим 2 липня «Авіас» отримав дозвіл Кабміну на імпорт військових шоломів та бронежилетів.

Згідно з даними «ВДЗ», участь у переговорах щодо закупівель брали дві фірми - крім «Авіасу», Міністерство також вело переговори з ТОВ НВП «Темп-3000», яке зараз є основним постачальником бронежилетів для Міністерства оборони та Нацгвардії. «Темп» пропонував постачати обидва товари значно дешевше.

Так, партію бронежилетів він готовий був продати за 16 млн грн (тобто вдвічі дешевше, по 8000 грн/шт.), а каски - за 15,60 млн грн (тобто на 16% дешевше, по 2600 грн за штуку).

«Наші гроші» звернулися до Ігоря Маюка, який зазначений у тендерній документації як відповідальна за проведення тендеру посадова особа, з питанням про принцип відбору постачальника. Проте надавати коментар у телефонному режимі Маюк відмовився. «Наші Гроші» спрямували до МВС офіційний запит з питанням про критерії вибору постачальника, а також технічну специфікацію закупівлі. Відповідь буде оприлюднено одразу після її отримання.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом