Є всі підстави стверджувати, що віце-президент НАМН України Москаленко В.Ф., проти повернення якого виступили колектив викладачів та студентів університету, «відзначився» у гучній кримінальній справі, заявив співголова Антикорупційного комітету НМУ Володимир Моторний.

За його словами, Головне слідче управління м. Києва розпочало досудове розслідування у кримінальній справі № 12014100000001041 від 23.07.2014 за матеріалами Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та УБОЗ ГУМВС України в м. Києві, за ознаками скоєння кримінального злочину за ч. 5 ст. 191 КК України. Йдеться про привласнення, розтрати та заволодіння майном університету в особливо великих розмірах, повідомляють «Известия».

«Стаття 191 Кримінального кодексу України, в розрізі якої йде розслідування, гласить про привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем. Встановлюється факт завданої державі шкоди на суму понад 14 млн грн», - підкреслив Моторний.

У полі зору правоохоронних органів знову опинилися господарські відносини між НМУ та його підрядником - ТОВ «Агробудпереробка1». Документально зафіксовано, що 16 січня 2013 року сторони підписали договір відповідального зберігання №16/01-2013, згідно з яким підрядник зобов'язався забезпечити збереження переданих йому університетом матеріалів та обладнання загальною вартістю 14,27 млн грн. 18 липня 2014 р. інвентаризаційна комісія НМУ зафіксувала повну відсутність зазначених товарно-матеріальних цінностей, переданих на зберігання. Куди перекочували зняті з рахунку кошти поки невідомо.

«Думаю, це не єдиний факт корупції та зловживання службовим становищем, які мали місце. Правоохоронні органи активно розкривають усе «напрацьоване» попередніми роками. Йдеться також про схеми, побудовані з метою перетворити НМУ на підприємство з отримання надприбутків для однієї людини. Сьогодні ситуація кардинально змінюється. У результаті глибоких реформ в університеті створено антикорупційний комітет та громадську раду, представники студентського активу увійшли у всі органи управління, зокрема, тендерний комітет, істотно скоротилася, як кількість невстигаючих студентів, так і рівень корупції. Ми впевнені, що ці важливі демократичні зміни стануть незворотними. Москаленко - наше минуле - важка сторінка історії університету, яку ми перегорнули», - зазначив співголова Антикорупційного комітету НМУ.

Він також додав, що, незважаючи на сильний тиск, який досі чиниться на нове керівництво і студентів, а також брудну інформаційну війну в деяких ЗМІ щодо колективу НМУ, навчальний процес і вступна кампанія проходять в повному обсязі.

«Змінилися не тільки часи, головне, змінилися люди в університеті, у них зник страх, вони побачили і зрозуміли, що можна жити по-іншому, самим отримувати результати своєї роботи. Саме тому Національний медичний університет імені О.О.Богомольця сьогодні з упевненістю дивиться в майбутнє», - резюмував Моторний.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом