Народний депутат від ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко заявляє про те, що заселення біженців із Криму в столичному житловому комплексі «Елегант» на вулиці Жилянській, 118 не є захопленням приватної власності, а покликане привернути увагу влади і громадськості до незаконних забудов. Про це він заявив в ексклюзивному коментарі кореспонденту Forum'у.

«Є такий бєспрєдєльщик у будівельному бізнесі в Києві - Войцеховський. Раніше, прикриваючись ім'ям Пшонки, по-бєспрєдєлу, без будь-яких документів або з порушенням будівельних норм, він будував будинки. Один із таких резонансних будинків - на Жилянській», - заявив Мірошниченко.

Депутат зазначив, що громадськість та політики намагалися протистояти незаконній забудові, однак «протягом кількох років били активістів, політиків, депутатів, місцевих мешканців, які виступають проти будівництва будинку».

«За моєю інформацією, цей будинок на сьогодні не має дозволів, наприклад, на мій депутатський запит я отримав відповідь, що будівля мала бути на дев'ять поверхів, а збудували 32. Цей будинок не введений в експлуатацію, там дуже багато порушень. Але у цьому будинку вже давно працює готель, живуть люди і працює ЖЕК. Він приватний. Крім того, цей же забудовник планує ще один будинок побудувати прямо у дворі. Місцеві жителі просто в шоці. У них руйнується житло, інфраструктурою взагалі не передбачено будівництво там таких високих будівель», - сказав Мірошниченко.

Він також додав, що «для того, щоб звернути увагу громадськості, преси, Президента, всіх, ми провели експеримент і запропонували людям, яким ніде жити, з Криму чи Донецька, заселити їх у ці квартири, яких насправді за документами не існує».

«Щоб у майбутньому забудовник знав, що він нестиме відповідальність, його зобов'яжуть заплатити штрафи, пеню в бюджет міста та держави і буде змушений віддати ці квартири людям, які там живуть... А що значить, рейдерськи захопили?! Я вам пояснив причини наших дій», - резюмував народний депутат.

Як повідомляв ForUm, у компанії забудовника комплексу «Елегант» повідомили, що 22 липня народні депутати від партії «Свобода» Ігор Мірошниченко та Едуард Леонов у супроводі людей у камуфляжі самовільно захопили два поверхи елітної київської новобудови ЖК «Елегант» за адресою Жилянська, 118, і заселили в приватні, уже викуплені квартири біженців із Криму.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом