Технологія залучення силових груп підтримки була внесена під час останніх парламентських виборів. Таку думку в коментарі Forum'у висловив екс-губернатор Львівської області Василь Горбаль, коментуючи події у столичному готелі «Турист».

«Ці події були пов'язані з вирішенням кадрових питань, що свідчить: є запит суспільства на тему люстрації. А яким чином потрібно проводити люстрацію, за якими критеріями - поки незрозуміло», - пояснив він.

Горбаль зазначив, що сьогодні силові групи підтримки часто використовуються як аргумент під час прийняття кадрових рішень. «Хтось вніс таку технологію під час останніх парламентських виборів. Згадайте, як кожен із кандидатів-мажоритарників вважав за необхідне мати своєрідну силову групу підтримки, яка могла приїхати на окружком або тервиборчком і своїм зовнішнім виглядом намагатися вплинути на процеси», - нагадав він.

«Все це потрібно розцінювати тільки через призму правопорушень. Перші заяви нового генпрокурора були про те, що він буде досить жорстко розбиратися з псевдосотнями, з псевдомайданівцями та з іншими «псевдо». Сподіваюся, що після пари-трійки кримінальних справ ці речі припиняться», - резюмував екс-губернатор Львівщини.

Нагадаємо, що вчора 50 осіб у камуфляжній формі і балаклавах намагалися потрапити на з'їзд профспілки освіти і науки України, щоб висловити свої вимоги та претензії до його учасників.

За фактом подій біля готелю «Турист» у Києві міліція розпочала два кримінальні провадження. Зібрані відомості за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування. Слідчим відділом Дніпровського РУ ГУМВС України в місті Києві розпочато кримінальні провадження за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України «Хуліганство» і ч. 2 ст. 345 КК України «Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу». Розпочато досудове слідство.

Крім того, віце-губернатор Дніпропетровської області Борис Філатов заявив, що «Правий сектор» почав займатися махновщиною».

Раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що активісти Майдану в найкоротші терміни повинні розблокувати будівлю Державної прикордонної служби України в Києві, в іншому разі МВС зробить це силовим чином і притягне винних у дестабілізації роботи відомства до кримінальної відповідальності.

20 червня між активістами четвертої козацької сотні Майдану та спецпідрозділом міліції «Грифон» сталися сутички біля приміщення, де повинен був проходити позачергової 12-й З'їзд суддів України на вулиці Великій Васильківській, 55 у Києві. В ході сутичок міліцією був застосований сльозогінний газ.

Також активісти розгромили відділ Ощадбанку Росії на вулиці Мазепи, 10.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

83