У присутності глав двох держав було підписано низку українсько-кіпрських документів:
Конвенція між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням щодо податків на доходи і майно замінить чинну нині Угоду між урядами Кіпру та колишнього СРСР про уникнення подвійного оподаткування від 29 жовтня 1982 року, що сприятиме удосконаленню договірно-правової бази торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Кіпром.
Набуття чинності Конвенцією має збільшити надходження до державного бюджету України й зупинити неконтрольований відплив українського капіталу на Кіпр.
Зокрема, Конвенцією встановлюються ставки оподаткування дивідендів, процентів, роялті та відчуження майна (на відміну від діючої сьогодні Угоди, яка встановлює практично нульові ставки).
Міжурядова угода про морське торговельне судноплавство сприятиме пожвавленню торговельно-економічного співробітництва. Зокрема, до суден договірних сторін у портах і територіальних водах буде забезпечено таке ж відношення, як і до своїх власних суден у частині нарахування портових зборів і податків, доступу до портів, користування послугами порту, навантаження і розвантаження вантажів, посадки і висадки пасажирів.
Міжурядова угода про повітряне сполучення, яка замінить Угоду між Урядом України та Урядом Республіки Кіпр про повітряне сполучення від 21.02.2000 р., удосконалить двосторонню договірно-правову базу співробітництва в галузі авіаційних перевезень.
Угода дозволить збільшити кількість призначених авіапідприємств для експлуатації договірних ліній, удосконалити порядок регулювання міжнародних польотів при експлуатації договірних ліній між Україною та Кіпром, перейти від процедури затвердження тарифів до процедури їх моніторингу, впровадити механізм інспектування авіапідприємств з метою оцінки відповідності стандартам Міжнародної організації цивільної авіації, дасть можливість авіапідприємствам укладати комерційні домовленості про здійснення перевезень зі спільним використанням кодів тощо.
Міжурядова угода про співробітництво в галузі охорони здоров'я та медичної науки ставить за мету активізацію і розширення міжурядового співробітництва в галузі охорони здоров'я. Зокрема, документ сприятиме розвитку співробітництва за визначеними пріоритетними напрямами, дозволить координувати політику в галузі охорони здоров'я. Співпраця буде здійснюватися шляхом обміну досвідом, фахівцями з метою навчання та консультацій, проведення курсів і семінарів.
Меморандум про взаєморозуміння в галузі сільського господарства між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства, природних ресурсів і навколишнього середовища Республіки Кіпр передбачає взаємодію по наступних напрямах: обмін науковою і технічною інформацією, документацією та зразками продукції; стажистами, делегаціями вчених і фахівців; підготовка спільних програм сільськогосподарських досліджень, які становлять взаємний інтерес в областях; спільних планів щодо запобігання і контролю захворювань.
Угода між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Спортивною організацією Кіпру про співробітництво в галузі фізичної культури і спорту буде регламентувати українсько-кіпрські відносини в галузі фізичної культури і спорту завдяки співпраці між державними органами, що відповідають за формування та реалізацію спортивної політики в Україні і в Республіці Кіпр, а також неурядових спортивних організацій, клубів, федерацій різних видів спорту.
Меморандум про взаєморозуміння щодо інвестиційного співробітництва між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України і Кіпрським агентством зі сприяння інвестиціям сприятиме обміну досвідом у сфері залучення інвестицій та супроводу інвесторів.
Меморандум про взаєморозуміння між Донецьким національним технічним університетом (ДонНТУ) і Кіпрським інститутом сприятиме реалізації спільних дослідницьких проектів у сферах довкілля, енергетики, використання високопродуктивних обчислювальних машин у фундаментальних і інженерних науках, сфері інформаційних технологій, археології та дослідженнях культурної спадщини.
Співпраця передбачатиме обмін студентами, професорсько-викладацьким складом, дослідниками та іншими співробітниками, спільну організацію та проведення курсів, семінарів і симпозіумів, обмін інформацією, документацією, публікаціями та результатами досліджень.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом