Українцям найважче отримати італійську та чеську візи, а найпростіше - іспанську та грецьку. Про це свідчать результати дослідження «Візова практика країн ЄС в Україні. Підсумки громадського моніторингу 2012».

Як передає кореспондент ForUm'у, дане дослідження було презентовано під час прес-конференції у понеділок у Києві.

Зокрема, за словами керівника організації «Європа без бар'єрів» Ірини Сушко,
влітку 2012 року був проведений громадський моніторинг діючих норм і правил візової практики країн ЄС та Шенгену.

За її інформацією, були опитані заявники консульських служб у Києві (1300 осіб) та регіонах (900 регіонів), а також консули та співробітники 23 консульських служб в Україні.

«Предметом моніторингу була практика видачі віз, а також визначення якості виконання положень Угоди про спрощене оформлення віз та окремих положень Візового кодексу ЄС. Під час дослідження виявлені відмінності візової політики», - повідомила Сушко.

Вона зазначила, що отримані дані дозволили «об'єднати консульські служби ЄС в чотири умовні кошики».

«Згідно з дослідженням, проблемна візова політика у Італії, Чехії, Великобританії, контрастна - у Німеччині, Франції, Бельгії, Фінляндії, Греції, Словенії та Нідерландах, нейтральна - у Латвії, Литви, Іспанії, Фінляндії, Швеції, Австрії, Португалії, Данії. Дружня консульська практика - у чотирьох країн: традиційно у Польщі, а також Угорщини, Словаччини, Естонії», - розповіла експерт.

Крім того, за її словами, виділені ще дві категорії - «лідери прогресу і лідери стурбованості». «До першої категорії увійшли країни, консульські установи яких демонструють рух у бік більш дружніх стандартів. Це Іспанія та Греція.

А ось занепокоєння викликає політика консульства Італії. Сукупність часу і зусиль, необхідних для отримання італійської візи, найвища», - пояснила Сушко, і додала, що також дуже низький відсоток видачі довгострокових віз та високий рівень відмов демонструє Чеська Республіка.

«А Великобританія, яка не входить в Шенгенську зону, викликає окрему стурбованість, оскільки уникає системних кроків у напрямку спрощення візової практики, проводить найбільш закриту і непрозору візову політику серед країн ЄС», - підсумувала Сушко.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

472