Рух "ЧЕСНО" у рамках другого етапу досліджень проведе громадський аудит 2500 кандидатів у народні депутати Верховної Ради України. Дана ініціатива була представлена ​​ на круглому столі "ЧЕСНО про вибори" у Сімферополі за участю кримських політологів, передає кореспондент УНН.

Як повідомив активіст регіональної платформи руху "ЧЕСНО" Сергій Громенко, під час другого етапу будуть "проаналізовані якісний склад кандидатів, їхні корупційні дії, відповідність їхніх декларацій".

Щодо кожного кандидата буде розглянуто по 100 повідомлень, отриманих від громадян, а також публікації у ЗМІ, які будуть розглянуті 60 "анонімними аналітиками". Потім звернення будуть передані юристам. "Таким чином будуть складені профайли кандидатів", - розповів Громенко.

За його інформацією, кожен кандидат до опублікування інформації про нього зможе з нею ознайомитися. За 1-2 тижні до виборів результати дослідження будуть опубліковані.

При цьому Громенко зазначив, що морально-етичні якості кандидатів при проведенні аудиту розглядатися не будуть. "Людські якості - не наше завдання", - додав він.

За його словами, фінансування руху "ЧЕСНО" здійснюється на 10% за рахунок грантів зарубіжних організацій та на 90% - на кошти спонсорів і волонтерів.

Однак при обговоренні у політологів викликав здивування той факт, що "чесність" депутатів будуть визначати анонімні експерти. Так, на думку співголови Асоціації політологів Криму Олександра Форманчука, при таких умовах буде складно уникнути суб'єктивного підходу, оскільки багато залежить від того, хто буде залучений до роботи.

"Потрібно мінімізувати суб'єктивну думку, щоб уникнути питань, на чиї гроші і ким відпрацьовується замовлення. Потрібно скоротити ризики. Якщо проект тільки перед виборами - затія приречена на невдачу. Це свого роду технологія. Хотілося б, щоб ви не відчували себе єдиними суддями. Поки ж затія нагадує гру "чесно - нечесно", - заявив експерт.

У свою чергу, кримський політолог Дмитро Омельчук розкритикував проведення аудиту на підставі публікацій у ЗМІ, пославшись на певну заангажованість деяких видань, особливо, за його словами, багато сумнівної інформації закидається в Інтернет.

Президент Регіонального інституту політичних комунікацій Іван Мезюхо також звернув увагу на те, що раніше учасники руху "ЧЕСНО" були "активними політичними гравцями". Також він висловив сумніви з приводу оцінки гідності кандидатів за повідомленнями громадян.

"У наших співвітчизників є сумний досвід доносів на сусідів, наприклад, через квартири. Вже намагалися провести акцію Дерибан.net, засновану на заявах громадян про земельні порушення, яка нічим не закінчилася", - підкреслив політолог.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

284