Україна під час свого головування в ОБСЄ у 2013 році має намір ініціювати питання про повернення до режиму контролю над звичайними збройними силами в Європі.

Про це міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив у ході міжнародного форуму «Позаблокова політика України у європейському контексті», який проходить сьогодні у Києві.

«Ми будемо виступати з серйозними ініціативами, над якими ми сьогодні працюємо, щодо повернення до режиму контролю над звичайними збройними силами у Європі. Україна принципово зацікавлена ​​у тому, щоб такий режим не просто існував, а був ефективним і мав на меті прозорість, передбачуваність військових планів, розміщення мінімальних збройних сил, особливо на кордонах держав, з тим, щоб усі були впевнені у тому, що загроза від будь-якого, самого незначного або великого політичного конфлікту, не переросте у воєнний конфлікт», - сказав Грищенко, повідомляє «УНІАН».

При цьому він нагадав, що пріоритетними для України залишаються такі функції ОБСЄ як утвердження демократичних принципів та контроль за проведенням виборів.

«Але ми переконані, що питання безпеки, питання забезпечення безпеки таких держав, як Україна, Фінляндія, Австрія, вони повинні також враховуватися великими грандами, які мають великі збройні сили і несуть відповідну відповідальність», - додав міністр.

При цьому глава МЗС визнав, що реалізація такої ініціативи займе не один рік. «Але дати поштовх, дати можливість серйозно задуматися над тим, що ми можемо спільно зробити, це буде завданням нашого головування», - підкреслив Грищенко.

Договір про звичайні збройні сили у Європі (ДЗЗСЄ) був підписаний 19 грудня 1990 року у Парижі 16 державами-членами НАТО і шістьма країнами-учасницями Організації Варшавського договору. Учасникам договору дозволялося мати рівну кількість звичайних озброєнь і бойової техніки, при цьому встановлювалося їхня граничну кількість.

Адаптований варіант документа 1999 року ратифікували лише Україна, Росія, Казахстан і Білорусь.

Росія з 12 грудня 2007 року припинила участь у ДЗЗСЄ, посилаючись на те, що країни НАТО не ратифікували його адаптований варіант. Цей мораторій передбачає тимчасову відмову Росії надавати іншим учасникам договору інформацію, приймати і проводити інспекції, вводити ліміти на звичайні озброєння.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

459