Верховна Рада визначила засади запобігання та протидії дискримінації.
За відповідний законопроект №10468 у цілому проголосували 240 депутатів при мінімально необхідних 226, передають «Українські новини».
Рада встановила, що дискримінація – це рішення, дії або бездіяльність, спрямовані на обмеження або привілеї щодо окремої особи або групи осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного і майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, якщо вони унеможливлюють визнання і реалізацію на рівних підставах прав і свобод людини і громадянина.
Формами дискримінації визначаються: пряма дискримінація, непряма, підбурювання до неї і утиск.
Будь-які форми дискримінації окремих осіб чи груп осіб за їхніми певними ознаками з боку державних органів, місцевої влади, а також юридичних і фізичних осіб забороняються.
Суб'єктами, які повинні запобігати та протидіяти дискримінації, визначені: Рада, уповноважений парламенту з прав людини, Кабінет Міністрів, інші органи влади та місцевого самоврядування, громадські організації, фізичні та юридичні особи.
Парламент встановив, що особа, яка вважає, що стосовно неї була застосована дискримінація, має право звернутися зі скаргою до омбудсмена або в суд.
Також передбачається, що особа має право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, заподіяної внаслідок дискримінації.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом