Нічого надординарного на валютному ринку не сталося. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході відео-мосту на тему «Ситуація на валютному і депозитному ринках: останні тенденції і прогнози на майбутнє» заявив директор Департаменту аналізу та прогнозування грошово-кредитного ринку Національного банку України Сергій Кораблін.

«Об'єктивна ситуація в країні зберігається, вона сприятлива для стану і динаміки валютного ринку», - сказав він.

Кораблін повідомив, що за перші 8 місяців чистий приплив іноземної валюти в Україну перевищив 10 млрд дол. Крім того, він нагадав, що в Україні вже більше року спостерігається зменшення рівня інфляції. «Якщо у червні минулого року інфляція становила 11,9%, то у грудні вона впала до 4,6%, а за останніми даними за липень інфляція фактично на нулі», - сказав він.

Також, за його словами, і далі спостерігається економічне зростання. «За квітень-червень ВВП виріс у річному обчисленні на 3%», - зазначив Кораблін.

«У нас об'єктивно є все для того, щоб стан, настрій і динаміка на валютному ринку були спокійними», - підкреслив він.

Представник Нацбанку також зазначив, що мову можна вести лише про структурні, психологічні та сезонні чинники. Він нагадав, що на світових ринках зменшуються ціни на сировину, відповідно, якоюсь мірою погіршуються доходи наших експортерів, а також прогнози стосовно сировинних ринків. «Такі ж тренди спостерігаються в економіці РФ і країн Середньої Азії», - зазначив Кораблін.

Що стосується психологічного чинника, він нагадав, що в Україні і бізнес, і населення дуже тонко реагують на будь-які негативні чутки щодо курсу національної валюти. «Мабуть, це пояснюється високим рівнем доларизації економічних відносин. НБУ це бачить, Центробанк відстежує очікування і, природно, присутні на ринку, щоб нівелювати надмірні курсові відхилення», - підкреслив він.

Також представник НБУ нагадав, що вересень – сезон збільшення чистого попиту на іноземну валюту.

Як раніше повідомляв ForUm, керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький заявив, що фундаментальні підстави для порушення стабільності курсу гривні сьогодні відсутні.

Нагадаємо, 4 вересня на українському міжбанківському ринку котирування щодо гривні продовжили падіння, у результаті національна валюта обвалилася до рівня 2009 року. При закритті міжбанку долар коштував 8,1800-8,2000 грн. На початку торгів за нього давали 8,1370-8,1430 грн.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

224