Екологічна ситуація в Україні на даному етапі досить складна, зазначає прем'єр-міністр України Микола Азаров.

«Екологічна ситуація в Україні, треба прямо сказати, залишається досить складною. Антропогенні і техногенні навантаження у кілька разів перевищують відповідні показники у розвинених країнах», - сказав він у ході селекторної наради у Міністерстві екології та природних ресурсів у суботу в Києві.

За словами прем'єра, особливо насторожує те, що у промислових містах скорочуються площі зелених насаджень, збільшуються обсяги незаконної вирубки лісів, забруднюються і знищуються водойми, передає «Інтерфакс-Україна».

Крім того, в країні набирає обертів безсистемна організація звалищ побутових відходів, зокрема, у цілому по Україні у минулому році було виявлено 30 тис. таких несанкціонованих звалищ, які займають площу більше 1 тис. га. «Пора відкинути всяку благодушність і взятися за наведення цього порядку», - підкреслив Азаров.

На думку глави уряду, за кожним із проблемних напрямів потрібно встановити контроль у режимі реального часу як на центральному рівні, так і на місцях. Також Азаров доручив міністру аграрної політики і продовольства України Миколі Присяжнюку посилити контроль над використанням земель для вирощування технічних культур, щоб припинити виснаження земельних ресурсів і не допускати «варварської експлуатації» земель для вирощування техкультур.

«Хочу звернути вашу увагу, що в країні має місце варварська експлуатація ріллі під технічні культури, що виснажує родючість землі», - зазначив прем'єр, доручивши Присяжнюку найближчим часом зібрати глав обласних адміністрацій та провести відповідну роз'яснювальну роботу.

Крім цього, глава уряду зробив акцент на тому, що затримується і не проводиться рекультивація землі, що порушує природний екологічний баланс.

Як повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів назвав низку першочергових завдань щодо посилення контролю і відповідальності за збереження навколишнього середовища. Раніше Азаров заявляв про те, що уряд буде направляти додаткові ресурси на скорочення шкоди навколишньому середовищу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

344