Україна і Європейський Союз парафують Угоду про асоціацію, переговори щодо якої тривали 5 років.
Парафування почнеться у п'ятницю у другій половині дня і триватиме близько трьох годин. З європейського боку Угоду про асоціацію парафує глава переговорної делегації, виконавчий директор Європейської служби зовнішньої діяльності з питань Росії, Східного партнерства та Західних Балкан Мирослав Лайчак (Miroslav Lajčák), а у частині про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі – заступник генерального директора Генерального директорату з питань торгівлі Петер Балаш (Peter Balas), повідомляє «Інтерфакс-Україна».
З українського боку політичну частину Угоди про асоціацію підпише глава переговорної делегації, заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін, а економічну – щодо зони вільної торгівлі – заступник міністра економіки Валерій П'ятницький.
Парафування документа є технічним процесом узгодження тексту, домовленості стосовно якого були досягнуті на рівні глав делегацій. Раніше заяву про те, що Угода про асоціацію буде парафована у ці часові рамки, зробили лідери ЄС та України на саміті Україна-ЄС, який пройшов у грудні.
Після парафування документ повинен бути підписаний, ратифікований та імплементований, що є вже політичним процесом.
«Акт буде формальним завершенням багаторічного тяжкого технічного процесу, який було розпочато у березні 2007-го, і буде закінчений завтра», - охарактеризувало процедуру напередодні парафування джерело у ЄС.
Разом з тим, як стверджують у Брюсселі, своєрідного роду «вичитування» ще потребує Угода про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі.
«Це не переговори, а тільки вичитування, яке триватиме певний час. Коли обидві частини будуть повністю готові, вони будуть відправлені на переклад – це займе кілька місяців», - зазначає джерело.
Згідно з процедурою, далі текст повинен бути переведений і переданий Раді ЄС, яка дасть мандат на його підписання.
Однак для того, щоб процес підписання відбувся, в Україні повинні бути створені необхідні умови.
Зокрема, Брюссель наполягає на тому, щоб Україна поважала і слідувала основним європейським цінностям. Це – верховенство права, незалежна судова система, вирішення проблеми вибіркового судового правосуддя, політично мотивованих судів, проведення вільних і справедливих виборів, конституційної реформи.
«Це для нас – проблеми пріоритетної важливості для того, щоб оцінити, чи підходить політична атмосфера, щоб просуватися на наступний етап», - стверджують у Брюсселі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом