На подання Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової Прем’єр-міністрові України Миколі Азарову від 18 листопада 2011 року про необхідність усунення брутальних порушень конституційних прав ув’язнених на охорону здоров’я та забезпечення медичної допомоги під час їх перебування в слідчих ізоляторах Міністерством юстиції України та Міністерством охорони здоров’я України 10 лютого 2012 року видано спільний наказ. Ним затверджено Порядок взаємодії медичних частин Державної кримінально-виконавчої служби України із закладами охорони здоров’я з питань надання медичної допомоги особам, узятим під варту, повідомили ForUm’у у прес-службі Омбудсмана.
Документ повністю враховує пропозиції Омбудсмана про встановлення чіткого порядку щодо безперешкодного надання ув’язненим СІЗО медичної допомоги, в тому числі в закладах Міністерства охорони здоров’я України. Зокрема, передбачено проведення консультацій, обстежень і лікування ув’язнених фахівцями закладів охорони здоров’я як в СІЗО, так і за його межами. Нарешті визначено порядок реалізації права ув’язненого на вільний вибір лікаря та допуск його до хворого, встановленого статтею 284 Цивільного кодексу України. Як свідчить моніторинг Уповноваженого з прав людини, раніше таку медичну допомогу можна було отримати лише за дозволом слідчого чи судді, від яких хворий перебував у повній залежності і в обмін на лікування від людини могли вимагати потрібні слідству свідчення.
Карпачова вважає: реалізація положень згаданого Порядку зрештою дозволить поліпшити надання ув’язненим кваліфікованої медичної допомоги, зменшити випадки незворотного погіршення стану здоров’я, а також смертність у слідчих ізоляторах.
Моніторинг Уповноваженого з прав людини з цього питання триває.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом