У чіткому визначенні європейських перспектив нашої держави зацікавлені як Україна, так і Європейський Союз. Про це заявив голова Верховної Ради України Володимир Литвин, відповідаючи у п'ятницю на запитання журналістів, чи варто Україні чекати підписання Угоди про асоціацію з ЄС, враховуючи рекомендації Європарламенту, прийняті в нинішній четвер, повідомили ForUm'у в прес-службі парламенту.

«Я прихильник вирішувати проблеми в міру їх надходження, - зазначив Литвин. - Якщо ми безперервно розігріватимемо один одного перед 19 грудня, щоб не вийшло так, що одна зі сторін «перегріється».

«Тут головне, як у спорті - не перегоріти, а підійти до 19 грудня з розумінням важливості прийняття рішення, - вважає керівник парламенту. - І дати відповіді на прості, але вкрай важливі питання: парафування - а що станеться за парафуванням? Як, коли, за яким графіком проходитиме ратифікація і все, що з цим пов'язано». «Думаю, що ні Україні, ні ЄС не потрібен власне сам процес, а повинна бути чітка і зрозуміла позиція щодо пункту», - додав він.

За словами Литвина, під час сьогоднішньої зустрічі з маршалком сенату Республіки Польща Богданом Борусевичем також обговорювалося питання про «практичні, узгоджені дії», які потрібно здійснити, щоб зняти всі перешкоди до підписання угоди.

Відповідаючи на запитання щодо впливу Росії на відносини України-ЄС, на що вказує у своїх рекомендаціях Європарламент, Литвин зазначив: «Я вважаю, що кожна сторона виступає, виходячи зі своїх національних інтересів, і впливати можна на того, хто піддається впливу, або на тих, хто хоче, щоб на них впливали».

«Треба кожному робити свою роботу, і я не бачу в цьому великих загроз і викликів», - сказав він.

Борусевич, у свою чергу, зазначив, що позиція Польщі полягає в необхідності парафувати Угоду про асоціацію з Україною 19 грудня. «І ми робимо все, щоб це відбулося», - підкреслив він. Після парафування, сказав маршалок, почнеться процедура ратифікації Угоди національними парламентами країн-членів ЄС.

Європейський парламент, сказав Борусевич, підтримав пропозицію Польщі. «У Євросоюзі також відбувається дискусія з цієї теми, і деякі члени ЄС, як і Польща, виступають за парафування, а деякі інші вважають, що треба цю дискусію продовжувати, - сказав він. - Як воно дійсно буде - побачимо 19 грудня».

Нагадаємо, 19 грудня в Києві відбудеться ХV саміт Україна-ЄС, на якому планується офіційне оголошення про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію.

Як раніше повідомляв ForUm, Європейський парламент рекомендує Раді ЄС, Єврокомісії та Європейській службі зовнішніх дій визнати прагнення України стати членом ЄС за умови відповідності критеріям демократії. Про це йдеться у схваленій сьогодні доповіді стосовно рекомендацій Європарламенту Раді ЄС, Єврокомісії та Європейській службі зовнішніх дій про переговори щодо Угоди про асоціацію з Україною.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

605