Українські політики бояться, що Європа не визнає парламентських виборів у 2012 році. Про це у коментарі кореспонденту ForUm'у заявив директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.
На його думку, якщо Україна не дослухається до рекомендацій Венеціанської комісії щодо законопроекту про вибори народних депутатів, то Європа може не визнати ці вибори.
«Таким чином, вийде, що, витративши 300-400 млн доларів для формування потрібної більшості, ці нові депутати будуть легітимні тільки до кордону України, ну, може, ще трошки на території Кавказу і Санкт-Петербурга, але не на Заході. Тим більше, що ніхто із них чесно не напише: «Я, депутат Верховної Ради, обраний у 2012 році, хочу поділитися досвідом своєї політичної діяльності з колегами із парламентів Франції або Німеччини», оскільки зрозуміло, що у такому разі вони ризикують отримати у відповідь: «За рішенням ЄС ваші вибори – недійсні, так що ви не депутат, а приватна особа», - зазначив політолог.
Небоженко вважає, що саме така перспектива найбільше лякає наших політиків.
«Саме це змушує їх кидатися між визнанням рекомендацій Венеціанської комісії і перспективою формування якогось свого, незрозумілого їм самим до кінця за ефективністю, закону про вибори», - підкреслив він і додав: «Безумовно, якщо говорити об'єктивно, рекомендації Венеціанської комісії сильно обмежують адміністративний ресурс і запускають в український парламент велику кількість нервових людей. Треба це Адміністрації Президента? Звичайно, ні».
Нагадаємо, 10 жовтня до Верховної Ради України було внесено законопроект про вибори народних депутатів. Авторами цього законопроекту виступили представники більшості.
31 жовтня секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт заявив, що парламентська Асамблея Ради Європи і Венеціанська комісія рекомендуватимуть Україні не вводити змішану систему парламентських виборів, а встановити регіональну систему з відкритими списками.
У той же день радник Президента Марина Ставнійчук попередила, що проект закону про вибори нардепів, внесений представниками більшості, містить у собі низку неконституційних положень і буде ветований Президентом, якщо його приймуть у нинішньому вигляді.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом