«Східне партнерство» не повинно суперечити інтеграції на пострадянському просторі. Про це офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич заявив на брифінгу у Москві.

«Ми, природно, дуже уважно стежили і стежимо за позицією «Східного партнерства» і будемо аналізувати підсумки Варшавського саміту... Увага з нашого боку не дивна, оскільки проект ЄС спрямований на найближчих сусідів Росії, багато із яких мають інтеграційні зобов'язання у рамках СНД, ОДКБ, Митного союзу і Єдиного економічного простору, який вибудовується нами», - сказав Лукашевич.

Він підкреслив, що МЗС РФ виходить із того, що результати саміту не повинні вступати у протиріччя з вищевикладеними проектами.

Лукашевич нагадав, що це зафіксовано у дорожній карті РФ-ЄС спільного простору зовнішньої безпеки, повідомляє «УНІАН».

При цьому він зауважив, що РФ налаштована конструктивно взаємодіяти з ЄС і найближчими сусідами, якщо у «Східному партнерстві буде створена прозора для Росії та враховуюча взаємний інтерес схема генерування та інтеграції конкретних спільних проектів, які дадуть додану вартість для рівноправного співробітництва у рамках спільного порядку денного».

Він зазначив, що «Східне партнерство» - це внутрішня ініціатива Євросоюзу, яка вироблялася без консультацій з нечленами ЄС, у першу чергу - «такими очевидними партнерами», як Росія.

«У нашому розумінні, головним завданням «Східного партнерства» ставиться наближення фокусних країн - України, Молдови, Білорусі, Азербайджану, Вірменії та Грузії до політичних настанов і економічним форматам Європейського Союзу», - додав він Лукашевич.

Нагадаємо, програма ЄС «Східне партнерство» була заснована у травні 2009 року. Ця програма спрямована на посилення відносин ЄС зі східними країнами-сусідами. У «Східному партнерстві» беруть участь Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова і Україна.

Як повідомляв ForUm, сьогодні, 30 вересня, проходить саміт Ініціативи «Східне партнерство».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

729