Світова економіка впливає на українську за рахунок двох основних факторів - цін на промислову сировину і метал, що становлять основу товарного експорту, а також ситуації на ринку міжнародних кредитів. Про це в ексклюзивному коментарі кореспондентові ForUm'у розповіла головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Бєлан.

На думку експерта, «в найближчі місяці глобальне зниження цін на метал продовжиться і складе 15-20% до нинішнього рівня».

«Це пов'язано зі зменшенням темпів відновлення світової економіки», - пояснила вона і додала: «Основними ризиками міжнародної торгівлі залишаються боргова криза в Європі і недостатня економічна стабільність у США. Кризові очікування ускладнюють кредитування для «реального сектору», а це, в свою чергу, гнітюче впливає на будівництво. Будівельники - основні споживачі металу, і в підсумку металоринки ослаблені».

Бєлан також прокоментувала порівняння України з Грецією, які все частіше звучать.

«Останнім часом все частіше звучать порівняння України з Грецією - мовляв, вітчизняна економіка незабаром впаде подібно до грецької, але у греків багато структурних проблем, яких немає у нас. Українська ситуація значно стабільніша», - запевнила фахівець, додавши, що черговий транш МВФ потрібен країні, насамперед, як позитивний сигнал для інвесторів.

«Втім, роль МВФ для економіки України зростає у зв'язку з падінням вартості металопродукції і, відповідно, експортних доходів», - переконана Бєлан.

Відповідаючи на уточнююче запитання кореспондента ForUm'у щодо зовнішнього державного боргу, експерт зазначила: «Значна його частина - це внутрішньо корпоративні кредити, які надходять через офшорні структури, а також товарний кредит. Тому у найближчі 12 місяців будуть виплачені не «валові» і планові $53 млрд, а набагато менше».


Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

414