На засіданні Погоджувальної ради голова Верховної Ради України Володимир Литвин запропонував народним депутатам близько трьох годин розглядати проекти законів «Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основні напрямки розвитку на 2013 і 2014 роки» і «Про державний бюджет України на 2012 рік». Про це журналістам повідомила прес-секретар голови ВР Ольга Чорна.
Литвин зазначив, що ці проекти законів розглядатимуться спільно, оскільки, відповідно до Регламенту Верховної Ради, їх представлятимуть представники Кабінету Міністрів України, повідомляє «УНІАН».
За словами Чорної, також на Погоджувальній раді йшлося про те, що народний депутат України Сергій Терьохін (фракція «БЮТ-Батьківщина») вніс на розгляд парламенту проект постанови про відхилення проекту бюджету на 2012 рік, проте учасники Погоджувальної ради вирішили, що, відповідно до Регламенту ВР, спочатку будуть розглянуті проекти програми соціального й економічного розвитку і держбюджету, а потім - даний проект постанови.
Також Литвин повідомив, що сьогодні проведе зустріч з представниками органів місцевого самоврядування, і тому він запропонував провести «розмову про бюджет у частині регіонального розрізу» саме на цьому засіданні ВР.
Як повідомляв ForUm, сьогодні Верховна Рада розгляне проект закону «Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2012 рік і основні напрямки розвитку на 2013 і 2014 роки».
Доповідачем буде перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв, співвідповідачем - голова підкомітету комітету ВР з питань економічної політики Олексій Плотніков.
Після цього відбудеться представлення законопроекту «Про державний бюджет України на 2012 рік». Представить його міністр фінансів Федір Ярошенко, доповідачем виступить голова бюджетного комітету Валерій Баранов.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроект «Про Державний бюджет України на 2012 рік». Документ зареєстрований 15 вересня під номером 9000.
Проект держбюджету-2012 побудований на прогнозі зростання ВВП на 5,5%, промвиробництва - на 8,3%, курсу гривні на рівні 8 грн за долар США і інфляції 7,9%.
Згідно документу, доходи держбюджету встановлені в сумі 337.556.920,4 тис. грн, у тому числі доходи загального фонду держбюджету - в сумі 291.444.234,3 тис. грн і доходи спеціального фонду держбюджету - в сумі 46.112 .686,1 тис. грн.
Витрати держбюджету пропонується затвердити в сумі 361.585.949,5 тис. грн, у тому числі витрати загального фонду держбюджету в сумі 314.880.992,1 тис. грн і витрати спеціального фонду держбюджету - в сумі 46.704 .957,4 тис. грн.
Граничний обсяг дефіциту держбюджету Кабмін пропонує встановити в сумі 24.129.484,1 тис. грн, у тому числі граничний обсяг дефіциту загального фонду держбюджету - в сумі 20.244.850,8 тис. грн і граничний обсяг дефіциту спеціального фонду держбюджету - в сумі 3.884. 633,3 тис. грн.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом