Комісар ЄС з питань розширення і Європейської політики сусідства Штефан Фюле вважає, що українська влада повинна переконати Європу у своїй прихильності до демократичних цінностей. Про це єврокомісар заявив сьогодні, виступаючи на конференції «20 років незалежності України: виклики майбутнього».

«Вони повинні переконати нас у тому, що Україна серйозна в питаннях демократії, верховенства права і в питаннях підписання угоди про асоціацію», - сказав комісар.

Фюле підкреслив, що асоціація передбачає політичні зобов'язання демократії і поваги прав людини, які Україна взяла на себе самостійно, у тому числі в рамках участі в таких міжнародних організаціях як Рада Європи.

«Викликає стурбованість, що багато опозиційних політиків зараз знаходяться в судах, при цьому експерти у сфері законодавства говорять також про проблеми, які мають звинувачення», - сказав Фюле, повідомляє «УНІАН».

Комісар підкреслив, що процеси проти політичної опозиції в Україні виглядають політично мотивованими.

При цьому він закликав владу України змінити ситуацію найближчим часом.

Комісар також відмітив у цьому контексті необхідність всебічної реформи судової системи, і заявив про готовність ЄС надалі підтримувати Україну в цьому процесі.

Він також висловив думку про те, що українська влада зрозуміла всю серйозність ситуації і переконаність в тому, що Україна зможе чітко продемонструвати, що демократичні цінності лежать в основі її європейського вибору.

Нагадаємо, 23 серпня Президент України Віктор Янукович заявив, що вже цього року Україна завершить переговори з Європейським союзом про політичну асоціацію і створення зони вільної торгівлі.

Як повідомляв ForUm, Україна і ЄС у 2007 р. почали переговори щодо угоди про асоціацію. На початку 2008 року сторони почали переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі, яка має стати частиною угоди про асоціацію. Україна і ЄС неодноразово заявляли про намір до кінця 2011 р. підготувати остаточний варіант угоди про ЗВТ.

22 листопада 2010 року Україна і ЄС домовилися про план дій, які Україна повинна виконати для введення безвізового режиму короткострокових поїздок для своїх громадян. У листопаді за результатами 14 саміту «Україна - ЄС» в Брюсселі сторони висловили надію на завершення переговорів щодо угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі у 2011 році.

У грудні на саміті «Україна-ЄС» Київ сподівається підписати угоду про асоціацію з ЄС.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

401