Минулого тижня у ЗМІ з'явилася інформація про те, що з 10 вересня 2011 іноземці, які в'їжджають на територію України, зобов'язані підтвердити свою фінансову спроможність – показати гроші прикордоннику.

Щоб перевірити цю інформацію, кореспондент ForUm'у звернувся на телефонну «Лінію Довіри» прикордонників, з легендою, що до нього, простого українця, хочуть приїхати гості із Польщі, які вже у курсі нових правил в'їзду в нашу країну.

Співробітниця «Лінії Довіри» чемно і детально пояснила: «Ні, вашим гостям не потрібно підтверджувати фінансову спроможність. Для громадян Польщі, як і для інших країн Європи, правила не змінилися. Є постанова уряду №445 від 6 травня 2009 року, де викладено перелік країн, громадян яких можуть попросити довести свою фінансову спроможність при в'їзді в Україну».

У Держприкордонслужбі ForUm'у також не підтвердили нові правила в'їзду для іноземців в Україну. Прес-секретар цього відомства Сергій Астахов пояснив: «Ситуація така: ще років три-чотири тому було прийнято відповідну постанову уряду, згідно з якою ми перевіряємо фінансову спроможність громадян так званих країн ризику».

«Це вичерпний список. До нього входить кілька країн Азії, Близького Сходу, Африки. Що стосується нового рішення, якихось додаткових правил, якщо щось, як кажуть, і витає у повітрі, то ми ніяких документів не отримували», - зазначив Астахов.

У Міністерстві закордонних справ ForUm'у повідомили, що ніяких нововведень з приводу в'їзду в Україну для іноземців немає: «Правила в'їзду/виїзду останнім часом не змінювалися. Вони є у нас на сайті. Мені нічого не відомо про будь-які зміни», - заявив прес-секретар МЗС Олександр Дікусаров.

Думки експертів та політиків з цього приводу неоднозначні.

Зокрема, екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко назвав плюси і мінуси такої процедури. «Безумовно, будь-які додаткові документи можуть викликати певні незручності, незадоволення. Але такі речі є загальноприйнятими у світовій практиці, і тому тут немає нічого незвичайного. Я думаю, що було б резонно підходити диференційовано до іноземців, адже навряд чи громадяни ЄС чи Канади їдуть в Україну без грошей. Я думаю, що зараз, напередодні підписання важливих договорів з ЄС, не час ставити додаткові умови для в'їзду в Україну. Це можна зробити і через півроку, і не думаю, що від цього хтось постраждає. У мене таке відчуття, що це робиться або несвідомо, або це спроби перешкодити нашому просуванню у європейське співтовариство. Однак це вже питання до керівництва країни», - заявив колишній міністр.

У свою чергу, народний депутат від фракції НУ-НС, член парламентського комітету у закордонних справах Андрій Парубій вважає, що, запровадивши нові правила в'їзду для іноземців, Україна зробить крок назад у прагненні отримати безвізовий режим з країнами ЄС.

«У принципі, це актуальне питання. До нас їде багато нелегальних мігрантів. Багато хто із них приїжджає в Україну без грошей, у спортивному костюмі, і потім стоїть тут на ринках. Звичайно, це створює проблеми державі. Але, з іншого боку, запровадження нових додаткових умов може уповільнити наші переговори щодо безвізового режиму з країнами ЄС», - резюмував політик.


 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1549