З 1 січня 2015 року в Україні починається оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон. Про це Forum'у повідомили в Державній міграційній службі України.

«Згідно з умовами лібералізації візового режиму для України, з 1 січня 2015 року Державна міграційна служба розпочне оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон», - сказано в повідомленні.

У відомстві зазначили, що біометричний паспорт виглядатиме майже так само, як звичайний закордонний паспорт, відмінністю буде електронний чип, вбудований в обкладинку паспортної книжки, а також спеціальна позначка на обкладинці, яка вказуватиме на присутність цього чипа.

«На чип буде записуватися інформація про особу власника, яка є на сторінці даних паспорта, а також біометричні дані - оцифрований образ особи, оцифрований підпис і відбитки вказівних пальців рук», - сказано в повідомленні.

Для оформлення біометричного паспорта необхідно звернутися в підрозділи міграційної служби, де під час оформлення заяви буде здійснено фотографування і сканування відбитків пальців рук.

«Жодна особа або організація, крім міграційної служби, оформити біометричний паспорт не зможе», - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, запровадження в Україні біометричних паспортів для виїзду за кордон є важливим кроком на шляху до безвізового режиму з Європейським Союзом, однак поїздки українців в країни-члени ЄС без віз будуть можливі лише після прийняття відповідного рішення стороною ЄС. Як очікується, таке рішення може бути прийняте вже у травні 2015 року.

На початку листопада Кабінет Міністрів виділив кошти на закупівлю обладнання для друку біометричних паспортів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
4096 грн.