На півдні та на сході патріотів не менше, ніж у будь-якому іншому регіоні України. Про це заявив міністр освіти України Дмитро Табачник в інтерв'ю радіостанції «Эхо Москвы ».

«Все решта – пусті обивательські розмови. А виховання у школі має базуватися і воно базуватиметься відповідно до навчальної програми на загальнолюдських гуманістичних цінностях. Якщо намагаються подати як патріотизм заперечення Великої Вітчизняної війни або те, що, ну, скажімо, коли звільняли Україну від фашистів, то у складі всіх фронтів і флотів було більше 2/3 українців, народжених в Україні, то це неправильно, тому що патріот повинен знати свою історію», - зазначив він.

«Я думаю, що найголовніше - це виховувати патріотизм через толерантність. І якщо різняться локальні герої у різних регіонах, то, безумовно, школярам потрібно розповідати про тих, хто вніс, ну, у нашій ситуації найбільший внесок у розвиток, у становлення України на різних історичних етапах, розповідати правду. Я не бачу гріха або, скажімо, заперечення патріотизму, що у Луганській області досі одними із головних героїв є молодогвардійці», - додав він, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

«Я абсолютно переконаний, що історію треба вивчати за принципом людиноцентризму, щоб у першу чергу у вивченні прищеплювати цінності захисту ідеалів загальнолюдського. Разом з тим Україна входила на певних етапах історичних до складу трьох держав, наприклад, XV-е століття: королівство Польське, держава Московія і Кримське ханство. Менглі-Гірей - видатний полководець України», - також зазначив він.

Нагадаємо, у нові підручники з історії України повернули термін «Велика Вітчизняна війна» і скоротили інформацію про діяльність ОУН.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

619