Україна стала учасницею Міжнародної конвенції з уніфікації деяких правил щодо накладення арешту на морські судна. Про це ForUm`у повідомили в прес-службі Мінінфраструктури.
Відповідний законопроект «Про приєднання України до Міжнародної конвенції з уніфікації деяких правил щодо накладення арешту на морські судна» прийнято 7 вересня 2011 року на пленарному засіданні Верховної Ради України.
За законопроект проголосували 279 народних депутатів України. Згідно повідомленню, з приєднанням України до Міжнародної конвенції до суден, що ходять під прапором України, і суден сторін Конвенції, що плавають українськими водними шляхами, застосовуватимуться єдині уніфіковані правила накладення арешту.
Зокрема, судно може бути арештовано в межах юрисдикції будь-якої зі сторін Конвенції тільки відносно морських вимог, перелік яких чітко визначений положеннями Міжнародної конвенції з уніфікації деяких правил щодо накладення арешту на морські судна. Такими, зокрема, є вимоги, що виникають на наступних підставах: збиток, нанесений будь-яким судном унаслідок зіткнення; загибель людей або тілесне ушкодження, завдані будь-яким судном або пов'язані з його експлуатацією; загальна аварія; буксирування та ін.
При цьому до приєднання України до Конвенції арешт українського судна міг здійснюватися на підставі будь-якої іншої не передбаченої Конвенцією вимоги, яка за законодавством іноземної держави допускала накладення арешту.
Нагадаємо, міжнародну конвенцію з уніфікації деяких правил щодо накладення арешту на морські судна прийнято в Брюсселі у 1952 році, яка набрала чинності у 1956 році. Зараз учасниками Конвенції є 94 країни.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом