Єврокомісія наполягає на створенні механізму співпраці на політичному та адміністративному рівнях між ЄС, Україною і Росією. Про це йдеться у повідомленні (комунікації) Єврокомісії щодо безпеки енергопостачання та міжнародного співробітництва, пише «Дзеркало тижня. Україна».

Зокрема, Єврокомісія визнала, що енергетичний ринок ЄС залежить від вільних і транспарентних енергоринків сусідніх держав, при відсутності яких Євросоюз стає чутливим до політичної та цінової нестабільності.

У зв'язку з цим ЄК висловила готовність надати конкретну допомогу для реформування енергетичних ринків сусідніх з ЄС держав.

У документі ЄК визнає необхідність побудови тристороннього механізму співпраці на політичному та адміністративному рівнях між ЄС, Україною і Росією з метою забезпечення стабільних і безперервних постачань газу через Східний коридор.

Єврокомісія зазначає, що це є практичним визнанням необхідності взаємодії, співпраці та рівноправності всіх трьох ланок в енергетичному ланцюжку «виробник - транзитер - споживач» для забезпечення європейської енергетичної безпеки.

У документі підкреслюється важлива роль української газотранспортної системи (ГТС).

Зокрема, ЄК зазначає, що приблизно 20% всіх газових поставок до ЄС здійснюється через Україну.

Євросоюз має намір підтримувати зусилля щодо реконструкції газотранспортної системи України з одночасним підвищенням рівня транспарентності та поліпшенням правового поля в Україні.

Єврокомісія також підкреслює важливість якнайшвидшої інтеграції України у Європейське енергетичне співтовариство.

У повідомленні також наголошується необхідність «нової і сильної правової бази» у сфері енергетичного співробітництва між ЄС та Росією, а також необхідність вжити заходів для підтримання ринкових реформ у Росії та поліпшення інвестиційного клімату для європейських енергетичних компаній у Росії.

Як повідомляв ForUm, 5 вересня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна виконуватиме контракти щодо закупівлі та транзит газу, укладені у 2009 році між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром», до тих пір, поки не буде досягнута домовленість про їхню зміну, і ніякої «газової війни» з Росією не буде.

6 вересня Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна фактично підготувала матеріали для розв’язання у міжнародному арбітражі газового спору з Росією про умови постачання і транзиту газу.

Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер заявив, що Єврокомісія готова сприяти у пошуку компромісу у газовому питанні між Україною і Росією.

8 вересня міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко запевнив іноземних дипломатів, що Україна залишається надійним транзитером енергоносіїв до країн Європи.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

454