Україна не вийде із синдрому Чорнобильської аварії без допомоги Заходу. Про це в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm'у заявив перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Степан Гавриш.

Він зазначив, що Україна, на відміну від Японії, яка швидко впоралася з техногенною катастрофою, дуже бідна країна. «І тут без Заходу ми одні нічого не зможемо», - вважає перший заступник секретаря РНБО. За його словами, проблема України – у відсутності рішучої і послідовної політики.

«Із досвіду Японії щодо подолання трагедії на «Фукусімі» найважливішою стає солідарність суспільства і влади. Це ключ також і до стабільності та прогресу», - сказав Гавриш. На його думку, проблема солідарності носить соціально-політичний, а не історичний характер. «Що можна сказати про молоду країну, в якій частина членів громадянського суспільства ніяк не може визначитися – українці вони чи ні? З одного боку, ми будуємо українську державність, відроджуємо національні традиції та історичну культуру, а з іншого – не припиняємо дискусії, як зробити другою державною мовою російську, намагаємося будувати якийсь «руський світ», - зазначив перший заступник секретаря РНБО.

На уточнююче запитання кореспондента, чи не бентежить Гавриша, що бесіда проходить російською мовою, він відповів: «Ми з Вами із задоволенням розмовляємо російською. Це дійсно велика мова великого народу. Але це не має ніякого стосунку до питання про державну мову».

Він додав, що українська мова – це історичний ідентифікаційний код народу, який уже став нацією. «Вона (українська мова. - Ред.) – складова частина національного суверенітету. Відмовляючись від своєї мови, ми відмовляємося і від держави», - зазначив перший заступник секретаря РНБО.

«Українська мова єдиний і незамінний носій національної самосвідомості та української ідентичності. Це джерело інформації про нас самих, про наші наміри і наші почуття», - резюмував Гавриш.

Повний текст інтерв'ю читайте у рубриці «Інтерв'ю».


 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

700