20 вересня розпочнеться довгоочікувана реконструкція Андріївського узвозу, яку планують закінчити до Євро-2012. Як пише «Сьогодні», це буде перший етап реконструкції, який передбачає перекладення інженерних комунікацій. Востаннє їх міняли у 80-х, тоді ж зробили косметичний ремонт вулиці, зазначає видання. «Комунікації замінимо, каналізацію зливову встановимо, яка там відсутня», - розповідає заступник голови Подільської РДА з питань розвитку Олександр Королюк.

Потім почнеться перекладання бруківки. «Частину ми залишимо, а 60% замінимо. Буде мощення з граніту, фігурних плиток. Паралельно з цим буде вестися косметичний ремонт усіх без винятку фасадів на узвозі. Встановимо ліхтарі, яких зараз по суті немає - є лише підсвічування будинків», - говорить Королюк. Також є ідеї оформити ліхтарі у старовинному стилі. Причому вони будуть різнокольоровими - червоними, синіми, зеленими. Це все планується зробити до наступної весни.

Після Євро-2012 розпочнуть капремонт усіх будівель, крім того, впорядкують дворики, встановлять туалети і зміцнять всі схили. «Зараз ми закінчуємо реконструкцію Театру на Подолі, приведемо у порядок замок Ричарда, хочемо зробити підйомник на улюблену гору киян і туристів Уздихальницю, біля цього замку. Це може бути ліфт чи щось інше. Також сходи поміняємо. Там вночі будуть проводитися різні фестивалі кіно», - додає голова Подільської РДА Петро Матвієнко.

Влада хоче зробити Андріївський суто пішохідним - в'їзд для автомобілів закриють шлагбаумом, адже вулиця, за задумом, має стати традиційним місцем прогулянок молодят, розважати яких будуть вуличні театри з мімами та ляльками.

Талісманів Андріївського спуску - художників і торговців - хочуть переселити. Районна адміністрація вже придумала, куди саме. «Ми будемо зберігати їх, як перлину, завжди і забороняти торгувати не будемо. На час реконструкції ми переселимо їх на Пейзажну алею. Швидше за все, основна, щоденна торгівля буде там, а у святкові дні вони будуть, як коробейники, виходити на Андріївський і продавати. Але постійну торгівлю вони здійснювати там не будуть, - розповідає Матвієнко. - Ми з ними радилися. Вони не проти».

Самі торговці ще не знають про майбутню реконструкції, а тим більше - про переселення. «Що, вже починають? Я щось чув, але ці чутки вже кілька років ходять. Добре, що хоч переселяють, а не виганяють. Те, що ми тут заробляємо, це лише засоби для існування. У нас є сім'ї, їх треба годувати. А Пейзажна алея - хороше місце. Тепер будемо завойовувати популярність там, хоча звідси шкода йти. Адже ми - символи цього узвозу», - розповідає продавець Алевтина. За її словами, кожен підприємець на Андріївському узвозі працює з користю для міста: платить району щорічно 620 грн. за користування землею, 50 грн. щомісячно за вивезення сміття, крім цього - податки.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

507