Через резолюцію Європарламенту ніхто не випускатиме Луценка чи припинятиме слідство щодо Тимошенко, однак вона впливає на політику і атмосферу двосторонніх відносин європейські інституції – України, вважає експерт-політолог Вадим Карасьов. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm'у.

«Україна сьогодні головує у Раді Європи. Подібного роду резолюції, думки європейських парламентаріїв можуть впливати на громадську думку в країнах Європи. А європейські уряди, які є демократично підзвітними, дослухаються до громадської думки, яка впливає на політику як окремих держав ЄС, так і всіх європейських інституцій», - упевнений політолог.

«Меркель, Саркозі чи інші керівники держав Європи дослухаються до громадської думки і до того, що пишуть ЗМІ. І говорити, що резолюція не має ніякого значення для України, може тільки людина, яка не живе в умовах демократії і яка до кінця не розуміє, як впливає громадська думка, незалежні ЗМІ, лінії експертів і громадських організацій на політику влади в Європі», - зазначив Карасьов.

«Ось у чому проблема: законної сили резолюція не має, але вплинути на думки урядів, лідерів, громад та інституцій Європи, нехай не відразу і не гучно, але може. Явно ця резолюція не буде записана в актив нинішньої влади України. Скоріше, вона може скласти мінусове сальдо українських позицій на європейському дипломатичному напрямі», - резюмував політолог.

Нагадаємо, 9 червня Європарламент схвалив резолюцію щодо ситуації в Україні, у якій, зокрема, висловив стурбованість вибірковим правосуддям.

Депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко заявив, що резолюція Європейського парламенту щодо ситуації в Україні не відображає думку більшості депутатів.

«Європарламент - це 737 депутатів, а за цю резолюцію проголосувало 37, навіть немає 4%. Тільки дайте населенню ці цифри – і все стане на свої місця. Це називається класична маніпуляція громадською думкою», - сказав Колесніченко.


 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

476