Державні установи, які беруть гроші з громадян за надання адміністративних послуг, - поза законом. Про це заявив сьогодні Президент України Віктор Янукович у ході засідання Комітету з економічних реформ.
Говорячи про надання адміністративних послуг в Україні, Янукович зазначив, що в країні сьогодні відсутнє чітке розуміння загальної кількості таких послуг, не визначено коло тих, хто повинен їх надавати. «Кожне відомство дуже часто стоїть до останнього, зберігаючи у таємниці можливість здерти з громадянина, підприємця сотню-другу гривень. Ми це добре знаємо», - сказав він, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».
Звертаючись до присутнього на засіданні прем'єр-міністра Миколи Азарова, Янукович зазначив: «Миколо Яновичу, я чекаю від Вас відповіді на те питання, яке я порушив ще на початку цього року. Коли ми не будемо за державні кошти утримувати підприємства, створені різними відомствами для надання державних послуг, а, якщо відверто, більшість із них проводять корупційні дії. Скільки, 12 тисяч таких підприємств у нас?», - звернувся він до глави уряду.
Азаров відповів, що сьогодні немає ніякої правової основи для діяльності таких підприємств. «Постановою Кабінету міністрів всі вони ліквідовані з 1 січня 2011 року і не мають права надавати платні послуги. Тому Генеральна прокуратура, Служба безпеки, МВС, будь ласка, перевіряйте», - підкреслив він.
Після цього Янукович зауважив, що всі державні установи, які беруть гроші з громадян за надання будь-яких довідок, поза законом. «Ми їх утримуємо за бюджетні кошти, а вони ще з громадян гроші збирають», - підкреслив він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом